Tag: zënë

Bill Gates parashikon datën se kur do të marrë fund pandemia

24/08/2020

Përgjatë kohës së pandemisë, Bill Gates ka zënë ballinat e medieve elektronike, duke kontekstualizuar përpjekjet për luftimin e koronavirusit. Ai parashikoi ndodhinë e pandemisë në ... Read More

Aurela Hoxha rrëfen situatën e frikshëm që përjetoi nga koronavirusi në Milano

25/03/2020

Masa e ndërmarrë ndaj përhapjes së koronavirusit, siç është izolimi e ka zënë modelen e njohur Aurela Hoxha në Barcelonë. Në një lidhje me “Skype” ... Read More

Kotja gjatë ditës përmirëson jetën tuaj të dashurisë

03/11/2019

Jeta moderne dhe e zënë na ka bërë me mungesë të gjumit, dhe kotja gjatë ditës janë bërë mjaft të fuqishëm për përmirësim e jetës ... Read More

Nëse i vëreni këto shenja dijeni se veshkat tuaja nuk i kanë punët mirë

14/10/2019

Të jetosh në këtë botë të zënë e bën shumë të lehtë të humbasësh disa mesazhe që trupi yt të dërgon.Çdo ditë mendjet tona përpunojnë ... Read More

Nëna e zënë me valixhet ia lë djalin një pasagjeri, por treni niset

03/08/2019

Një nënë e cila ishte e zënë me valixhet që duhet të ngjiste në trenin e nisur për në Roma Termini, i kërkoi një pasagjeri ... Read More

Metoda “20-20-20” mbron sytë nga ekranet!

16/07/2019

A jeni të zënë shumicën e kohës në laptopin apo celularin tuaj? Mund të jeni duke shpenzuar rreth 8-10 orë duke punuar në laptop dhe ... Read More

Rita Ora nis përgatitjet për “Met Gala”

29/04/2019

Ani pse është shumë e zënë me turne, Rita nuk e ndal asnjëherë aktivitetin fizik në palestër. Rita Ora ka publikuar një fotografi në Instagram, ... Read More

Rashica, lojtari më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë

25/04/2019

Rashica, lojtari më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë Milot Rashica ka zënë vend në formacionin më të mirë të ndeshjeve gjysmëfinale ... Read More

McGregor e mbështet shokun e tij që e gjakosi kundërshtarin në UFC

08/04/2019

Conor McGregor ka qenë tejet i zënë në këto ditë. Conor McGregor ka bërë të ditur se ai ishte përgatitur për një meç që do ... Read More

Apple ka përditësuar linjën iMac me specifika të avansuara

21/03/2019

Është një javë shumë e zënë për Apple. Prodhuesi i iPhone ka lansuar tashmë një iPad Mini të përditësuar, iPad Air të ri, dhe AirPods ... Read More

Kur e injoroni, ajo vetëm mësohet të jetoj pa ju

19/02/2019

Ekziston miti “i/e vështirë për t’u zënë” – që nënkupton se aq më shumë i ftohtë dhe i pa interesuar që shfaqet një person, aq ... Read More

Kapet në flagrancë duke vjedhur

18/02/2019

Një person është arrestuar, pasi që i njëjti është zënë në flagrancë duke vjedhur. Rasti ka ndodhur në Komoran mbrëmë rreth orës 21:00. “Është arrestuar ... Read More