Tag: zero

LDK e VV: Dialogu të kthehet në pikën zero dhe të shkohet në zgjedhje

05/04/2019

Dialogu me Serbinë duhet të kthehet në pikën zero, dhe bashkë me këtë duhet të shkohet në zgjedhje të reja për të fituar legjitimitetin politik ... Read More

Kololli: S’i marrim lakmi askujt më, tani na njohin të gjithë

28/03/2019

Benjamin Kololli beson se edhe pse Kosova e ka nisur nga pika zero, nga fundi, ajo ka mundësi të arrijë shumë lart, duke këmbëngulur se ... Read More

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare për zero diskriminim

01/03/2019

1 Mars 2019 / 9:50 Sot shënohet Dita Ndërkombëtare për zero diskriminim, në të cilën bëhet thirrje për t’i dhënë diskriminimit dhe për të kremtuar ... Read More

Sot shënohet Dita ndërkombëtare kundër diskriminimit

01/03/2019

Sot shënohet dita ndërkombëtare për zero diskriminim, ku bëhet thirrje për t’i dhënë fund diskriminimit dhe për të kremtuar diversitetin, tolerancën dhe gjithëpërfshirjen. Që nga ... Read More

Ushqimet që mund t’i hani pa u trashur fare

13/02/2019

Përderisa nuk ekziston diçka e tillë si ushqim me zero kalori, ka disa ushqime të cilat mund t’i hani lirshëm pa u brengosur se do ... Read More

Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

05/02/2019

Viti 2019 nuk ka filluar mirë për Interin. Zero fitore në kampionat, zero gola të shënuar, eliminimi nga Kupa e Italisë në çerekfinale dhe shumë ... Read More

Moti sot me reshje shiu dhe dëbore

25/01/2019

Thermometer on snow shows low temperatures - zero. Low temperatures in degrees Celsius and fahrenheit. Cold winter weather - zero celsius thirty two farenheit. 25 ... Read More

Mot me mjegull dhe mundësi reshjeje

23/01/2019

Thermometer on snow shows low temperatures - zero. Low temperatures in degrees Celsius and fahrenheit. Cold winter weather - zero celsius thirty two farenheit. 23 ... Read More

Epilogu i deritashëm i dialogut me Serbinë, më shumë fatura se dokumente

22/01/2019

Ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, ka paralajmëruar se do ta fillojë nga “pika zero” hartimin e qëndrimit të palës kosovare në kuadër ... Read More

Mot i qetë me mundësi reshje gjatë ditës

22/01/2019

Thermometer on snow shows low temperatures - zero. Low temperatures in degrees Celsius and fahrenheit. Cold winter weather - zero celsius thirty two farenheit. 22 ... Read More

Mot stabil deri në 6 gradë celsius

21/01/2019

Thermometer on snow shows low temperatures - zero. Low temperatures in degrees Celsius and fahrenheit. Cold winter weather - zero celsius thirty two farenheit. 21 ... Read More

Historia e numrit “ZERO”, i cili dikur thjesht nuk ekzistonte fare!

18/01/2019

Sot është pothuajse e pamundur të përfytyrosh një botë që nuk e ka “konceptin zero”. Megjithatë, deri relativisht së fundmi, në shumicën e shoqërive anembanë ... Read More