Tag: zëvendëskryetari

Hoxhaj: PDK e kishte denoncuar këtë grup kriminal në vitin 2014

23/05/2019

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj ka mbajtur sot konferencë për media në emër të PDK-së, në lidhje me rastin e video së disa personave. ... Read More

Hoxhaj: PDK do ta rikthejë besimin e qytetarëve në shtet

13/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot Kuvendin zgjedhor të saj në Prizren. Zëvendëskryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova e vitit ... Read More

Dimitrov dhe Osmani nesër do të vizitojnë Gjermaninë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T13:12:32+02:00 Nesër, zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, për vizitë pune do të qëndrojë në Republikën Federale të Gjermanisë ku së bashku ... Read More

Simiq: Bashkë me Vuçiqin do të luftojmë për secilin serb në Kosovë

26/03/2019

Zëvendëskryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, përkujtoi arrestimin e drejtorit të Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën, Marko Gjuriq, një vit më parë pasi hyri pa ... Read More

Dimitrov dhe Osmani në mëngjes me miqtë e Maqedonisë së Veriut

18/03/2019

18 Mars 2019 / 10:33 Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov dhe zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot do të qëndrojnë ... Read More

Rama: MEPJ përdor shqiponjë të bardhë në flamurin kombëtar

10/02/2019

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka akuzuar Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme se është duke kryer një akt skandaloz me simbolet kombëtare. Ashtu ... Read More

Enver Hoxhaj: LDK të këndellet nga gjumi i thellë, po i ngjan VV-së

06/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së LDK-së që sot bëri kundër Partisë Demokratike. Hoxhaj, ... Read More

Zëvendëskryeministri Osmani nesër për vizitë në Tiranë

03/10/2018

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për çështje Evropiane dhe negociator kryesor, shef i delegacionit shtetëror për negociata me BE-në, Bujar Osmani, së bashku me zëvendësin e ... Read More

Shkarkohet zv/kryetari i vendvotimit në Çair

30/09/2018

Zëvendëskryetari i një vendvotimi në Komunën e Çairi në Shkup, është shkarkuar nga Komisioni komunal zgjedhor. Kjo pasi ky komision ka vërtetuar se zv/kryetari është ... Read More