Tag: zezë

Mi Band 3i me bateri që zgjatë 20 ditë

22/11/2019

Mirëpo do të jetë vetëm me ngjyrë të zezë, ekrani është 0.78 inç kurse bateria është Li-polimer 110 mAh e cila mund të zgjasë deri ... Read More

Rikthehet “Vdekja e Zezë”, sëmundja që dikur shfarosi 50 milion persona

15/11/2019

“Vdekja e Zezë” është rikthyer. Dy persona në Kinë po trajtohen në Pekin për llojin më të rrezikshëm dhe vdekjeprurës të murtajës, ajo pulmonare.Dy personat ... Read More

Shqetësohen shkencëtarët, vrima e zezë po bëhet e ndritshme

16/09/2019

Vrimë e madhe e zezë në zemër të galaktikës tonë është bërë jashtëzakonisht e ndritshme dhe shkencëtarët nuk kanë asnjë shpjegim për këtë fenomen. Ajo ... Read More

Nëse gjuha juaj ka këtë ngjyrë, urgjent shkoni tek mjeku

07/09/2019

Gjuha e zezë Puçrrat në majë të gjuhës, mund të marrin ngjyrë të zezë për shkak të grumbullimit të baktereve dhe kërpudhave. Gjithashtu, sipërfaqja e ... Read More

Çokollata e zezë ka efekt të ngjashëm me kanabisin, disponon njerëzit, redukton depresionin

01/08/2019

Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Shkencëtarët me anë të një ekserimenti të ... Read More

A ju bëhen thonjtë kështu? Si ta kuptoni nëse ky problem është serioz

10/07/2019

Shumë personave u ka ndodhur t’u bëhen thonjtë me ngjyrë të zezë. Kjo gjë ndodh për shkak të ndonjë gjakderdhje brenda thoit apo për shkak ... Read More

Shitjet e Huaweit bien për 40 për qind

25/06/2019

Që kur Shtetet e Bashkuara e futën në listën e zezë, Huawei ka pësuar shumë, gjatë muajve të fundit. Shefi i kësaj kompanie, Ren Zhengei, ... Read More

Huawei thotë se sanksionet amerikane “dëmtojnë” miliarda klientë

29/05/2019

Vendimi i ShBA-së për të vënë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei në listën e zezë tregtare “vendos një precedent të rrezikshëm”, që do të dëmtojë ... Read More

Roza Lati flet për marrëdhëniet me ‘VIP-at’: Kam një listë të zezë personazhesh

29/04/2019

Roza Lati flet për marrëdhëniet me ‘VIP-at’: Kam një listë të zezë personazhesh Roza Lati ka treguar se m kë prej 'Vipave' nuk i ka ... Read More

Rikthehet në Shqipëri pas 110 vitesh shkaba e zezë (Foto)

29/04/2019

Shkaba e zezë u rishfaq më në fund në Shqipëri, pas afro 110 vitesh ku dy individë të këtij lloji të pajisur me gjurmues satelitor ... Read More

Këta janë gjashtë lojtarët që nuk janë të pëlqyer tek Man Utd

04/04/2019

Gjashtë lojtarë janë në ‘listën e zezë’ tek skuadra e Manchester United dhe pritet të largohen gjatë verës. Pasi nënshkroi kontratën tri vjeçare me skuadrën, ... Read More

Gjenden maskat dhe armët e autorëve të vrasjes së ish-policit në Tiranë

05/02/2019

Personat që qëlluan mesditën e së mërkurës mbi Arben Bilalin nga makina e zezë me targa të huaja, kanë qenë të maskuar. Dy maskat e ... Read More