Tag: zgjedhur

E veçanta e aeroportit në Singapor, thjeshtë bëni check-in dhe rrëshqitni deri në terminalin e juaj!

11/07/2019

Por një aeroport në Singapor ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i dërguar pasagjerët në vendin e duhur. Pasagjerët duhet vetëm të bëjnë check-in, ... Read More

Studim: Shoqet e universitetit janë ato që mbesin gjatë gjithë jetës miket më të mira

18/06/2019

Thuhet se shoqet janë motrat që kemi zgjedhur, por gjithmonë do të ketë një miqësi më të fortë dhe më të qëndrueshme. Prandaj, donim të ... Read More

Emery gjen mënyrë interesante për të motivuar Arsenalin, përmend Rafael Nadalin

26/05/2019

23:55 | 05/25/2019 Trajneri i Arsenal, Unai Emery, ka zgjedhur një mënyrë interesante për të motivuar lojtarët e tij. Trajneri spanjoll e ka bërë këtë ... Read More

Skënder Gjinushi zgjidhet kryetari i ri i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

24/05/2019

Skënder Gjinushi është zgjedhur kryetari i ri i Akademisë së Shkencave me shumicë votash. Akademikët e kanë votuar me 35 vota pro dhe 6 kundër, ... Read More

Jasharaj ka shpresë te Apeli, në rast nevoje thotë se do i drejtohen Brukselit

22/05/2019

Derisa Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës ka zgjedhur të mos përfill vendimin e Gjykatës Themelore për kompensimin e orëve të humbura gjatë grevës ... Read More

Analistët tregojnë nëse do të dorëhiqen përsëri kryetarët e katër komunave në veri (Video)

21/05/2019

Kryetarët e sapo zgjedhur të komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan, nuk mund t’i ndalë askush që të japin prapë dorëheqje. ... Read More

Thaçi del në Gërmi me Rrustem Mustafën-Remin (Foto)

19/05/2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka zgjedhur që një pjesë të ditës së dytë vikendit ta kalojë në Parkun e Gërmisë, bashkë me ish-Komandantin e ... Read More

Ardit Gjebrea i bën urim prekës djalit me rastin e ditëlindjes

18/05/2019

14:31 | 18 Maj 2019 14:31 | 18 Maj 2019 Ardit Gjebrea ka zgjedhur fjalët më të mira për ta uruar Jonin me rastin e ... Read More

Eskalojnë mediet serbe: Thaçi dhe Daut Haradinaj duhet të shkojnë në Hagë

12/05/2019

Mediat serbe kanë zgjedhur që në botimet e nesërme të gazetave të merren me politikanë kosovarë. Mediat në Serbi në faqet e para të gazetave ... Read More

11-shja më e mirë e Capellos: Buffon, Raul, Ronaldo…

10/05/2019

9:41 | 10 Maj 2019 09:41 | 10 Maj 2019 Fabio Capello ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që ka stërvitur. Trajneri italian ... Read More

Tri vite më parë, Kadri Veseli mori drejtimin e PDK-së

07/05/2019

Kadri Veseli, aktualisht kryetar i Kuvendit të Kosovës, para tri vjetësh është zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës. Zgjedhja e tij për kryetar të ... Read More

Flasin qytetarët, tregojnë se a e vlerësojnë më shumë këngën ‘Zemër’ apo ‘Nuk e di’

05/05/2019

15:39 | 5 Maj 2019 15:39 | 5 Maj 2019 Qytetarët kanë zgjedhur duetin më të mirë. Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage” qytetarët janë ... Read More