Tag: zgjidhje

Metoda e re për përdorimin e shamive në vend të maskës, më pak bllokim në frymëmarrje

19/07/2020

Për të gjithë ata që i kanë bezdi dhe që nuk mund t’i durojnë maskat, ka një zgjidhje tjetër se si të mbrohemi nga Koronavirusi, ... Read More

“Digjet” Arilena Ara/ Eurovision: Vitin e ardhshëm shtetet të zgjedhin përfaqësues të tjerë

22/03/2020

Organizatorët e Eurovision Song Contest po mundohen të gjejnë një zgjidhje alternative pas konkursi i këtij viti u anulua për shkak të koronavirusit. Edhe pse ... Read More

Horoskopi për ditën e enjte

21/11/2019

DashiKjo e enjte do të sjellë zgjidhje për një sërë çështjesh me interes. Bëni mirë që ti zgjidhni sa më parë, për sa kohë që ... Read More

Sutjena vetëngjitëse: Mësoni ta vendosni drejt në gjoks

10/11/2019

Shikoni videon, e cila ju ofron disa zgjidhje në situata të ndryshme me sutjenat “probematike” Gjithnjë e më shumë femra vendosin për këtë model sutjenash, ... Read More

Kur filloi të shënohet Dita Botërore e Mbipeshës?

11/10/2019

Dita Botërore e Mbipeshës shënohet çdo 11 tetor, me qëllim që të promovohen zgjidhje praktike për ta luftuar krizën botërore të mbipeshës. Data 11 Tetor ... Read More

Erëza magjike, mbron shëndetin e zemrës dhe pengon infarktin!

24/09/2019

Kardiologu pajtohet që bimët ndonjëherë janë zgjidhje më e mirë se ilaçetAi thekson që këtë artikull si preventivë do të duhej konsumuar edhe njerëzit e ... Read More

Ilaçi magjik: Përzieni kripë me vaj ulliri dhe për 5 vitet e ardhshme shpëtoni nga të gjitha dhimbjet

10/07/2019

Megjithatë ka disa zgjidhje natyrale, të cilat janë edhe më efikase se këto të fundit.Osteokondroza e qafës, e cila është një prej sëmundjeve më të ... Read More

Lëngu i aloa verës – barnatore e madhe në bimën e vogël

25/05/2019

Edhe pse mjekësia moderne ofron zgjidhje të ndryshme për shërim ose zvogëlim të pasojave të sëmundjeve kronike, ajo kryesisht i sanon pasojat, por jo edhe ... Read More

Kosova po zbrazet, deputetët e Qeveria me duar në xhepa

15/04/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka parë si të pamundur një zgjidhje urgjente për këtë problem. Më datën 11 prill të këtij viti deputetët e Kuvendit ... Read More

Mbi një mijë të rinj nga Kamenica u larguan në Kroaci – 1,500 të tjerë në pritje të vizave (Video)

11/04/2019

Për shumë kë, zgjidhje për jetë më të mirë nuk është Kosova. Komuna e Kamenicës po përballet me një fluks të madh ikjesh jashtë vendit, ... Read More

Pupovci: SBASHK-u duhet të marrë përgjegjësi për gjendjen në arsim (Video)

06/04/2019

Çështja e kompensimit të orëve, ende nuk ka gjetur zgjidhje. Ndonëse Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka marr vendim që orët të kompensohen, ... Read More

Kancelari austriak: Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa mbështetjen e fuqive të mëdha

03/04/2019

Kancelari austriak Sebastian Kurz tha se çdo zgjidhje e mundshme për problemin e Kosovës duhet të mbështetet nga fuqitë e mëdha, veçanërisht anëtarët e përhershëm ... Read More