Tag: zgjoheni

Studimi: Pirja e kafesë në mëngjes shmang dhimbjen e kokës

15/07/2019

Jeni mësuar të pini kafe sapo zgjoheni çdo mëngjes?Do të bënit mirë mos ta ndryshonit këtë regjim. Edhe pse gjithmonë është quajtur si një “ilaç” ... Read More

Si të veproni kur keni tension të ulët të gjakut?

14/07/2019

Nëse në mëngjes pa arsye zgjoheni të pangopur me gjumë, shpesh keni dhimbje koke, keni marramendje, jeni të molisur, keni rrahje të fortë të zemrës, ... Read More

Jeni djersitur natën? Këto janë arsyet

29/06/2019

Nëse moti nuk është i nxehtë, dhe në dhomën tuaj mbretërojnë temperatura konstante, dhe ju zgjoheni me rroba të bëra qull nga djersitja, kjo do ... Read More

Zgjimi i kobshëm në errësirë dhe mungesa e ujit

24/05/2019

Nëse zgjoheni të mërzitur dhe mbeteni të tillë gjithë ditën, por nuk e dini shkakun e vërtetë të gjendjes së tillë Shkaktari për mërzinë mesiguri ... Read More

Lëngu i trushive ju ndihmon pasi keni pirë alkool

18/04/2019

Kur zgjoheni me dhimbje koke pas një natë që keni pirë shumë është një ndjesi shumë e sikletshme që do t’ju pengojë gjatë gjithë ditës. ... Read More

Arsyet pse djersitni (shumë) gjatë natës dhe si ta parandaloni

10/02/2019

Edhe në dimër ndodh që të zgjoheni plot djersë, me një kokë të lagur dhe një jastëk të lagur. A është djersitja gjatë natës një ... Read More

Probleme me gjumin? Ja zgjidhja, prej vetëm 9 euro!

08/01/2019

A zgjoheni të lodhur në mëngjes edhe pse keni fjetur mjaftueshëm? Ndonjëherë edhe me dhimbje qafe apo shpine? Të gjitha këto probleme lidhen ngushtësisht me ... Read More

Kur urinimi i shpeshtë është shenjë alarmi?

09/12/2018

Zgjoheni më shumë se dy herë natën për të shkuar në banjë, mbase keni problem serioz, kërkoni këshillën e mjekut. Nxitja për të urinuar di ... Read More

Rreziqet e fshehura në ushqimet e ‘shëndetshme’ që mund të shkaktojnë sëmundje

26/11/2018

Zgjoheni në mëngjes, hani diçka të shijshme e të shëndetshme. Të njëjtën gjë e përsëritni në drekë dhe në darkë me qëllimin që të ushqeheni ... Read More

Ikigai – koncepti japonez për jetë të gjatë, të lumtur dhe domethënëse

13/07/2018

Cila është arsyeja se përse zgjoheni në mëngjes? Vetëm duke u përpjekur t’i përgjigjeni kësaj pyetje ju menjëherë dëshironi të riktheheni në gjumë nga ankthi ... Read More

Ëndërrimtari erotik: Zbuloni se çfarë domethënie kanë ëndrrat tuaja seksuale

30/04/2018

A ju ka ndodhur ndonjëherë që të zgjoheni krejtësisht të hutuar me ëndrra seksi për shkak të së cilës jeni trembur? Verifikoni a keni arsye ... Read More