Tag: zhdukjes

Hoti: Të pagjeturit janë provë e gjenocidit serb në Kosovë

16/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është bërë ... Read More

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të (Video)

15/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti-  djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të ... Read More

Zhduket 22 vjeçarja nga Skenderaj, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj

28/09/2018

Një rast i zhdukjes është paraqitur sot në njërin prej stacioneve të Policisë së Kosovës në Prishtinë. Bëhet fjalë për 22 vjeçaren Arbnora Dobra nga ... Read More

E reja zhduket pa gjurmë, burri: Ia plotësoja të gjitha, iku me tjetër

27/09/2018

Rreth 29 ditë pas zhdukjes pa gjurmë të vajzës së tij, Izaura Sinaj nga Delvina, babai i saj, Ilir Begaj kërkon ndihmë për gjetjen e ... Read More

Dita botërore në kujtim të tregtisë me skllevër dhe zhdukjes së saj

23/08/2018

Dita botërore në kujtim të tregtisë me skllevër dhe zhdukjes së saj shënohet çdo 23 gusht, dhe ka për qëllim që mbajë në kujtim të ... Read More

LDK: Lutemi dhe bashkëndjejmë dhimbjen me familjet e policëve të humbur

29/04/2018

Lidhja Demokratike e Kosovës shpreh keqardhje për rastin e aksidentit dhe zhdukjes së dy policëve në rrugën Hani i Elezit – Kaçanik. “Shprehim mbështetje dhe ... Read More