Tag: zhdukur

Gjendet i vdekur Rrustë Rexhapaj, i zhdukur 10 ditë më parë në Pejë

26/05/2019

Personi i raportuar si i zhdukur ditë më herët, Rrustë (Halil) Rexhepaj (1972) nga Raushiqi me banim në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’ Pejë, është gjetur sot ... Read More

Zhduket një fëmijë shqiptar në Zvicër

24/05/2019

Nga dita e enjte në Wildegg është zhdukur një djalë me emrin Zenel (4). Djali mban një bluzë të zezë dhe pantallona Zeneli po luante ... Read More

Zhduket Rrustë Rexhepi nga Peja, policia kërkon ndihmë nga qytetarët për gjetjen e tij

23/05/2019

Policia e Kosovës ka kërkuar nga të gjithë ata që mund të ndihmojnë në identifikimin e vendndodhjes së personit të zhdukur Rrustë (Halil) Rexhepaj, të ... Read More

Shpyllëzohet Amazona

22/05/2019

Në 15 ditët e para të këtij muaj, 6880 hektarë janë zhdukur, një zonë e barabartë me 7000 fusha futbolli, sipas sistemit të matjes së ... Read More

Llapjani 44-vjeçar qe 4 ditë i zhdukur, për herë të fundit u pa duke hipur në autobus (Foto)

19/05/2019

Hetem Dedaj 44 vjeçar nga Burica e Podujevës ka katër ditë që është zhdukur. Që nga dita e mërkurë familja nuk ka asnjë informacion rreth ... Read More

Fakte që shtangin: Po, ka një jetë pas vdekjes, por ajo zgjat vetëm disa minuta

11/05/2019

Pas vdekjes së trurit gjithçka përfundon. Vetëdija është zhdukur dhe njeriu nuk ndjen asgjë. Por a është kjo e vërtetë? FOCUS Online paraqet katër fakte ... Read More

Familjarët kërkojnë zbardhjen e fatit të të pagjeturve dhe ndëshkim për kriminelët serbë

27/04/2019

Qindra qytetarë, familjarë të personave të vrarë e të zhdukur në luftë, e përfaqësues të institucioneve, kanë bërë homazhe të shtunën në kompleksin memorial në ... Read More

Tahiri: Vuçiqi i angazhuar për të mohuar dhe fshehur krimet e Millosheviqi

27/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri në Ditën për Personat e Zhdukur, ka kërkuar edhe njëherë nga shteti i Serbisë që të hap arkivat e veta ... Read More

EULEX thotë se po vazhdon përkushtimin për zgjidhjen e fatit të të pagjeturve

27/04/2019

Në Ditën Kombëtare për Personat e Pagjetur, EULEX-i i përkujton personat që janë zhdukur dhe gjendjen e vështirë të familjeve të tyre në rrugëtimin për ... Read More

Zhduket 20 vjeçari nga Kamenica, familja kërkon ndihmën e qytetarëve për ta gjetur

07/04/2019

Gentian Dermaku, 20 vjeç, nga Kamenica është zhdukur që nga dita e shtunë. Familja e Gentianit nuk ka dijeni për vendndodhjen e tij. Rastin e ... Read More

Zhduket një aeroplan i vogël që fluturonte nga Ohri për në Sofje

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T19:49:58+02:00 Një aeroplan i vogël “Cessna 210” është zhdukur këtë pasdite gjatë fluturimit nga aeroporti i Ohrit drejt aeroportit të Sofjes në Bullgari. Aeroplani  ... Read More

Gjykata Speciale, ‘Familja dhe Shpresa’ kërkojnë takim me Haradinajn

01/04/2019

‘Familja dhe Shpresa’, shoqata e familjarëve të 86 personave vrarë dhe të zhdukur nga Klina, në masakrën e Kralanit të vitit 1999, ka kërkuar takim ... Read More