Tag: zhvillohen

Zgjedhjet në veri, Policia me plan operativ për incidentet e mundshme

19/05/2019

Sot në katër komunat e veriut do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarë. Në garë do të jenë tri subjekte politike, teksa dy prej tyre janë ... Read More

FFK merr vendim, xhiroja e ardhshme luhet në një orar të pazakontë

11/05/2019

19:57 | 11 Maj 2019 19:57 | 11 Maj 2019 Ndeshjet e javës së 32-të në Superligën e Kosovës do të zhvillohen në mesjavën e ... Read More

Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

10/05/2019

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë po zhvillohen homazhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit, dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë ... Read More

Sot i jepet lamtumira nëntetares Zarife Hasanaj

10/05/2019

Homazhet për dëshmoren e atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj dhe më pas ceremonia shtetërore, do të zhvillohen sot në Pallatin e Kongreseve nga ora 10:00 – ... Read More

Kupa e Kosovës, sot konfirmohen finalistët

01/05/2019

Sot zhvillohen edhe ndeshjete e dyta, në kuadër të Kupës së Kosovës Feronikeli pret Ballkanin në Drenas, ndërsa mbetet ekipi i vetëm që lufton në ... Read More

Sot na presin dy ndeshje të zjarrta në Superligën e Kosovës

22/04/2019

Sot do të zhvillohen dy ndeshje në kuadër të javës së 28-të në Superligën e Kosovës. Në Prizren, Liria do ta pret Ballkanin, ndërsa Ferizaj ... Read More

Lokalet, deri në orën 17:00 në Dibër kanë votuar 36.31%, Ohër 44.77% dhe në Novo Sellë 36.31%

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T17:49:19+02:00 Paralelisht me Zgjedhjet Presidenciale, në tri komuna sot po zhvillohen edhe Zgjedhjet Lokale. Në Komunën e Dibrës, Komunën e Ohrit dhe Komunën e ... Read More

Dibër, vëzhgim mbi presidencialet dhe lokalet

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T14:22:29+02:00 Edhe në qytetin e Dibrës përveç zgjedhjeve presidenciale zhvillohen edhe zgjedhjet për kryetarin e komunës. Dalja në votime deri në orën 13:00 është ... Read More

Takim Dimitrov-Kuik

16/04/2019

S A 2019-04-16T08:16:33+02:00 Kënaqësi nga trendi i rritjes me të cilin zhvillohen marrëdhëniet dhe bashkëpunimi mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Greqisë, ... Read More

Superliga e Kosovës: Sot luhen dy ndeshje

04/04/2019

Sot (e enjte) zhvillohen dy ndeshjet e fundit të mbetura të xhiros së25-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja e parë zhvillohet nga ora 14:00, kur ... Read More

Osmani, Zemaj e Avdyli krah Qunit për kryetar dege të LDK-së në Prizren

31/03/2019

Ndërsa zgjedhjet e brendshme në LDK po zhvillohen, tashmë ka nisur gara nëpër komuna se kush do bëhet kryetar dege. Një garë tejet e fortë ... Read More

Përballje interesante në javën e 20-të në Ipko Superligën e Kosovës, të gjitha ndeshjet në transmetim televiziv

01/03/2019

Elita e futbollit kosovar është futur në javët më të nxehta. Të premten (sot) dhe të shtunën zhvillohen gjashtë takimet në IPKO Superligën e Kosovës ... Read More