Tag: zhvillojnë

Foshnjat që lindin me operacion cezarian mund të preken nga këto sëmundje

01/09/2019

Një studimi ri pretendon që foshnjat e lindura me operacion cezarian mund të zhvillojnë autizmin dhe çrregullim në hiperaktivitet dhe mungesë të vetëdijes.Fëmijët e lindur ... Read More

Formacionet zyrtare: Tottenham – Ajax

30/04/2019

Tottenham Hotspur dhe Ajax do të zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat që kanë bërë sensacion në Ligën e Kampionëve, ... Read More

Tifozi special: 99 vjeçari në stadium për të mbështetur Dortmundin

27/04/2019

Borussia Dortmund dhe Schalke po zhvillojnë derbin e xhiros së 31-të të Bundesligës. Përballjet e këtyre dy skuadrave që vijnë nga i njëjti rajon, gjithmonë ... Read More

Tottenham me shumë mungesa ndaj Man City, formacionet e ndeshjes

17/04/2019

Manchester City dhe Tottenham do të zhvillojnë sot ndeshje e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. Tottenham e ka fituar ndeshjen e parë ... Read More

Barcelona apo Man Utd, Ferdinand tregon se kush kalon në gjysmëfinale

16/04/2019

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona e kishte fituar ndeshjen e ... Read More

Formacionet e ndeshjes: Barcelona – Man Utd

16/04/2019

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjen ... Read More

Juventus publikon listën anti Ajax

15/04/2019

Juventus dhe Ajax do ta zhvillojnë nesër (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë çerekfinale kishte përfunduar 1 ... Read More

Formacioni i mundshëm i Arsenalit ndaj Napolit

11/04/2019

Arsenal dhe Napoli do të përballen sonte në kuadër të çerekfinales së Ligë së Evropës. Arsenal dhe Napoli do ta zhvillojnë sonte (e enjte) ndeshjen ... Read More

Formacionet e mundshme: Liverpool – Porto

09/04/2019

Liverpool dhe Porto do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Liverpool do të jetë nikoqir i Portos për ... Read More

Angli – Kosovë, vendoset se në cilin stadium do të zhvillohet ndeshja?

03/04/2019

Anglia dhe Kosova do ta zhvillojnë ndeshjen e parë më 10 shtator të këtij viti. Anglia dhe Kosova do të përballen në kuadër të kualifikimeve ... Read More

Rama: Zgjedhjet mbahen edhe pa opozitën

02/04/2019

Kryeministri i Shipërisë, Edi Rama tha se socialistët do të zhvillojnë zgjedhjet vendore të qershorit hyn apo nuk hyn opozita. Nga Librazhdi, Rama tha se ... Read More

Kosova – Danimarka, formacionet e mundshme

21/03/2019

Kosova dhe Danimarka do ta zhvillojnë sonte një ndeshje miqësore, e cila do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 19:00Kosova dhe Danimarka do ... Read More