Tag: zhvillua

Xhavit Haliti zgjidhet kryetar i Degës së PDK-së në Pejë

26/05/2019

Në prani të qindra delegatëve, u zhvillua Kuvendi Zgjedhor i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë, ku me fjalë rasti, diskutoi Zëvendës kryetari ... Read More

21 vite nga Beteja e Llapushnikut

10/05/2019

21 vite më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pushtuesve serbë, betejë kjo ... Read More

Portland e eliminon Oklahoman për të kaluar në gjysmëfinale

24/04/2019

Portland ka kaluar në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore. Përballja më nxehtë e play-offit u zhvillua në mes Portlandit dhe Oklahoma Cityt (118-115), që në fund ... Read More

Rama: Protestë e turpshme, faturën e marrin më 30 qershor

13/04/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës që u zhvillua të shtunën në Tiranë. Përmes një shkrimi në Twitter, ... Read More

Haxhiu: PSD iu nënshtrua Thaçit dhe Qeverisë Haradinaj (Video)

15/03/2019

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulenë Haxhiu gjatë intervistës që u zhvillua në Telegrafi, ka thënë se PSD është duke iu nënshtruar Hashim Thaçit ... Read More

Lakers ne rikthim fantastik mposhtin Houstonin në Staples Center

22/02/2019

Spektakli i basketbollit në NBA është rikthyer pas një jave pushim. E ndeshja kryesore u zhvillua në Stamples Center mes Los Angeles Lakers dhe Houston ... Read More

Shkolla “Marija Kiri”, nxënësit e profesorët vazhdojnë bojkotin

08/02/2019

8 Shkurt 2019 / 15:13 Edhe sot nuk u zhvillua mësimi në shkollën e mesme profesionale, “Marija Kiri Skllodovska” në shenjë proteste për emërimin e ... Read More

Kosova kualifikohet tutje pas fitores ndaj Andorës

02/02/2019

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore tejet të rëndësishme ndaj Andorës. Dueli u zhvillua në kuadër të parakuliaifkimeve për Kampionatin Botëror, “Lituania 2020”. ... Read More

Haradinaj nuk përjashton mundësinë e prishjes së koalicionit, nëse vazhdojnë mospajtimet

31/01/2019

Pas përfundimit të takimit me partnerët e koalicionit dhe ambasadorin amerikan Philip Kosnett, që u zhvillua në zyrën e Presidentit Hashtim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj ... Read More

Lakers vazhdojnë me fitore nën shkëlqimin e Kuzmas, fitore e thellë edhe e Bostonit

10/01/2019

Los Angeles Lakers ka triumfuar në duelin ndaj Detroit Pistons me rezultat 113-100 që u zhvillua në Staples Center. Lakers ishin më të mirë në ... Read More

Federica Mogherini kërkon nga Ekipi negociator heqjen e taksës

08/01/2019

Në takimin që sot u zhvillua në Bruksel ndërmjet Ekipit negociator të Kosovës dhe Federica Mogherinit, kjo e fundit përsëri kërkoi heqjen e taksës. Një ... Read More

Ronaldo: Ëndërroj të fitoj shumë trofe me Juventusin

03/01/2019

Cristiano Ronaldo i ka fituar dy çmime në ceremoninë ‘Globe Soccer Awards’ që u zhvillua në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe. Superylli i Juventusit ... Read More