Tag: zhvilluara

Gjiganti spanjoll i bashkohet garës për Haaland

25/11/2019

Haaland ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të zhvilluara këtë sezon, duke përfshirë shtatë gola në Ligën e Kampionëve. Kjo gjë ka bërë që ... Read More

Doni ta shtyni plakjen? Veproni kështu…

25/09/2019

Femrat, sidomos në vendet e zhvilluara, shpenzojnë shumë kohë, para dhe përpjekje për të sfiduar procesin e plakjes. Kjo është arsyeja pse reklama për kremra ... Read More

Zbulohet vaksina kundër një kanceri, lajm i madh për gratë

27/06/2019

Parandalimi i kancerit cervikal në shtetet e zhvilluara si Britania e Madhe, do të bëhet i mundur brenda disa dekadave. Rezultati që kanë arritur shkencëtarët ... Read More

I vodhën çantën e dorës dhe telefonin, policia arrestoi dy persona në Ferizaj

14/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt, ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara ka arrestuar dy persona të dyshuar në lidhje me rastin “Grabitje”, ... Read More

Homazhet për nëntetaren Hasanaj, Rama: Ta kujtojmë gjithmonë

10/05/2019

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në homazhet e zhvilluara në Pallatin e Kongreseve për nder të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, që ra në krye të ... Read More

Porosia e G7 për Prishtinën dhe Beogradin

07/04/2019

Ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të Grupit të shtatë vendeve më të zhvilluara (G7) u bënë thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të angazhohen në ... Read More

Prishtina e pamposhtur këtë sezon, fiton edhe ndaj kampionit në fuqi

30/03/2019

Prishtina ka arritur të sigurojë fitoren e 25-të radhazi nga po aq ndeshje të zhvilluara këtë sezon.Sonte, Bashkimi e priti Prishtinën në shtëpi dhe pësoi ... Read More

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Man Cityt

21/02/2019

Liga e Kampionëve ka zgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të zhvilluara në mesjavë të vlefshme për fazën e eliminimit direkt. Mbrëmjet e të ... Read More

Liga e Kampionëve zgjedh formacionin e javës, dominojnë futbollistët e Tottenhamit

14/02/2019

Liga e Kampionëve ka zgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të zhvilluara në mesjavë të vlefshme për fazën e eliminimit direkt. Mbrëmjet e të ... Read More