Tag: Ziadin

Sela: Shqiptarët u shprehen qartazi, janë të pakënaqur

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:04:54+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela,  në një konferencë për shtyp së bashku me aleatin e tij të Besës, Bilal Kasami dhe ... Read More

Ziadin Sela: Të votojmë për shtet juridik, për shtet për të gjithë

21/04/2019

S A 2019-04-21T13:09:40+02:00 Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela pret zgjedhje të drejta dhe demokratike, të cilat, sipas tij, janë mjaft të rëndësishme për ... Read More

Sela: Të ndërpritet e keqja “Vëllazërim-Bashkimi”

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T19:11:19+02:00 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela tha se BDI-ja është e ngërthyer nga komplekset, pasojat e të cilave shqiptarët po i vuajnë ... Read More

Sela: Shqiptarët duhet të votojnë kandidat shqiptar për president

26/02/2019

26 Shkurt 2019 / 19:56 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela thotë se me opozitën shqiptare negociojnë për kandidat të mundshëm për president. Sela ... Read More

Presidencialet, anulohet takimi Zaev-Sela

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 14:47 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela anuloi takimin me kryeministrin Zoran Zaev për gjetjen e gjuhës së përbashkët për ... Read More

Sela: Vazhdojmë betejën për gjuhën në Kushtetutë

09/12/2018

9 Dhjetor 2018 / 19:02 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, thotë se partia e tij do të vazhdojë betejën në Kuvend për të ... Read More

Ndryshimet kushtetuese, Sela: Do të dorëzojmë amendamente për avancimin e komunitetit shqiptar

24/10/2018

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela pohoi se partia e tij do të dorëzojë amendamente për avancimin e komunitetit shqiptar në vend, në prag ... Read More

Sela: Referendumi për emrin, i panevojshëm

05/08/2018

5 August 2018 / 16:39 Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela vlerëson se referendumi për ndryshimin e emrit është i panevojshëm megjithatë shton se ... Read More

Sela: Përshëndesim marrëveshjen, por nuk pranojmë anashkalimin e gjuhës

24/07/2018

24 July 2018 / 14:09 Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela , sot në një konferencë për mediat theksoi se e përshëndesin Marrëveshjen me ... Read More

Rasti “Sela”, dy të akuzuarit pranojnë fajin

11/06/2018

11 June 2018 / 16:31 Dy të akuzuarit për dhunë ndaj Ziadin Selës, Ceo Georgievski dhe Stojan Pavllevski pranuan fajin për veprën e kryer. Në ... Read More

Gjykimi për dhunën në Kuvend, Alimi mbetet në paraburgim

17/05/2018

17 May 2018 / 15:04 Seanca gjyqësore për tentim vrasjen ndaj Ziadin Selës më 27 prill ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga ... Read More

ASH-ja kërkon largimin e Ministrit të Drejtësisë

16/03/2018

16 March 2018 / 16:46 Kreu i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela ka kërkuar që sa më shpejt të merret masa në zbardhjen e plotë ... Read More