Tag: zjarrfikësve

Bahtiri kërkon të mos ndalen kërkimet deri në gjetjen e të riut nën rrënojat e “Adriatikut”

22/04/2019

Ekipet e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës i janë bashkuar policisë dhe zjarrfikësve, në kërkimin e të riut, i cili dyshohet se ka mbetur nën ... Read More

“Viva Fresh Store” shpërblen zjarrfikësit në Gjakovë

28/03/2019

Qendrën e zjarrfikësve në qytetin e Gjakovës, sot e vizitoi pronari i kompanisë Viva Fresh sh.p.k, Xhevdet Rexhepi me ç’rast i falënderoi të gjithë ata ... Read More

Gjilani pranon një automjet për fikjen e zjarreve donacion nga Zvicra

25/03/2019

Komuna e Gjilanit ka pranuar sot zyrtarisht një automjet për Njësitin e Zjarrfikësve, donacion nga shteti i Zvicres. Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, pas ceremonisë ... Read More

Digjen malet në Deçan

23/03/2019

Mali mbi Manastirin e Deçanit është kapluar nga zjarri. Këtë e kanë konfirmuar nga Zyra e Zjarrfikësve në Deçan, që thanë se edhe KFORI është ... Read More

Zjarr në Veternik të Prishtinës

21/02/2019

Ekipet e zjarrfikësve kanë njoftuar se nuk është zjarr serioz dhe se ekipet kanë ndal në vendin e ngjarjes dhe janë duke e shuar zjarrin, ... Read More

William Walker viziton zjarrfikësit e Prishtinës

18/02/2019

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, ka vizituar të hënën Brigadën e Zjarrfikësve dhe të Shpëtimit në Prishtinë Lajmin e ka bërë me dije nëpërmjet një ... Read More