Tag: Zlatan

Ibra shënon gol të bukur në fitoren e LA Galaxy në MLS

06/04/2019

Zlatan Ibrahimovic ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Los Angeles Galaxy. Sulmuesi suedez i ka siguruar fitoren klubi bardhekaltër në udhëtim te ... Read More

Boateng e harron Messin: Ibrahimovic, lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur

27/03/2019

Sulmuesi i Barcelonës, Kevin-Prince Boateng, ka thënë se Zlatan Ibrahimovic është futbollisti më i shkathtë me të cilin e ka pasur kënaqësinë të luajë në ... Read More

Ibra: Aspekti teknik i Ligës Premier është i mbivlerësuar

19/03/2019

Zlatan Ibrahimovic ka luajtur në të gjitha ligat më të forta evropiane dhe para se të transferohej në SHBA te skuadra e Los Angeles Galaxy, ... Read More

Ibrahimovic këshillon Kanen: Largohu nga Tottenhami për një klub të madh

01/03/2019

Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic mund ta shohë anglezin Harry Kane duke e lënë Tottenhamin për një klub më të madh. Spurs mbeten ende ... Read More

Ibrahimovic lëvdata për Modricin: Jam i lumtur që e fitoi Topin e Artë, e mori dikush nga gjaku im

15/02/2019

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer të flas për futbollin evropian. Sulmuesi suedez aktualisht është pjesë e skuadrës së famshme amerikane Los Angeles Galaxy. 37-vjeçari ka folur ... Read More

Ibrahimovic do të qëndrojë në MLS

05/12/2018

Zlatan Ibrahimovic ka vendosur të mos rikthehet te Milani pasi që familja e tij do të preferonte një qëndrim te LA Galaxy. Veterani është lidhur ... Read More

Ibrahimovic: Milani më do, nuk ka asnjë sekret

23/11/2018

Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimoviç ka konfirmuar se mund të rikthehet te Milani në janar dhe tanimë nuk ka asnjë sekret. Raportet e mediave ... Read More

Ibra do të rriste nivelin e Serie A, thotë Galliani

22/11/2018

Ish-drejtori i Milanit, Adriano Galliani beson se klubi Rossoner duhet ta kthejë Zlatan Ibrahimovicin, pasi që secili yll që vjen në Serie A e rrit ... Read More

Ibrahimovic pranon ofertën e Milanit?

22/11/2018

Zlatan Ibrahimovic thuhet se ka rënë dakord për një kontratë gjashtëmujore me Milanin me vlerë prej 2.2 milionë eurosh. Sulmuesi suedez ende ka një vit ... Read More

Ibrahimovic: Kam ardhur nga planeti im – Planeti Zlatan

22/11/2018

Zlatan Ibrahimovic e ka cilësuar veten si “Superman”, teksa pretendon se vjen nga planeti i tij – Planeti Zlatan. Sulmuesi suedez ka pasur karrierë të ... Read More

Raiola: Ibrahimovic i hapur për t’iu bashkuar Milanit, Pogba e ka në zemër Juventusin

10/11/2018

Agjenti i njohur Mino Raiola ka thënë se Zlatan Ibrahimovic e ka derën e hapur për t’u bashkuar me Milanin, ndërsa Juventusi mbetet në zemrën ... Read More

Ibrahimovic: Më para kthehem unë te Milani se sa që vjen Wenger

09/11/2018

Zlatan Ibrahimovic e ka komentuar lajmin për emërimin e mundshëm të Arsene Wenger në krye të Milanit. Sipas suedezit më shumë gjasa ka që ai ... Read More