Tag: zona

Kjo është sëmundja e rrezikshme që po prek moshat e reja, shkaqet dhe simptomat si dallohet

02/09/2020

Dementia është një sëmundje që prek disa zona të trurit dhe dëmton memorien. Kjo sëmundje zakonisht plak një pjesë të trurit duke e përjashtuar atë ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë fenomenin e pashpjegueshëm që ndodh në sipërfaqen e diellit

05/08/2020

Studiuesit në Observatorin e Radios Metsähovi gjetën këto zona, të quajtura “ndriçime radio” në zona të shumta të diellit. Zakonisht, këto shkëlqime kanë tre shpjegime. ... Read More

Gratë që jetojnë afër rrugëve me trafik ka më shumë shanse të mbesin infertile

25/06/2019

Gratë që jetojnë në zona me ndotje të mëdha mund të përballen me rrezikun e të qenit infertile, thotë një studim.Hulumtuesit frikësohen se frymëmarrja në ... Read More

Komuna e Fushë Kosovës nesër do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm

15/03/2019

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, sh.a. njofton konsumatorët e lagjes Kalabria, Zona industriale në Fushë Kosovë dhe konsumatorët e pjesës dërmuese të komunës së Fushë ... Read More

Policia apelon për vozitje të kujdesshme, shkaku i borës në rrugët e Kosovës

23/02/2019

Reshjet e sotme të borës dhe temperaturat e ulëta, në disa zona të vendit po krijojnë vështirësi në qarkullim dhe rrugët potencialisht bëhen më të ... Read More

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së kërkojnë statusin e veteranit

08/01/2019

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut, gjatë ditës së sotme, janë nisur nga Gjilani për të protestuar para objektit të Qeverisë së Kosovës, me ... Read More

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së protestojnë para Qeverisë

08/01/2019

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut sot do të nisen nga Gjilani në mënyrë të organizuar për të protestuar para Qeverisë. Organizatorët e protestës ... Read More

Tualete të reja dhe tabela edukative në Kopshtin Zoologjik në Shkup

26/09/2018

Tualete të reja u vendosën në dy zona në kopshtin zoologjik të Shkupit. Përveç tualeteve standarde, ka një tualet për personat me aftësi të kufizuara ... Read More