Tag: Zone

Fjodora Fjora flet për jetën e saj private si rrallëherë: Ai më tradhëtoi por e kam falur

13/02/2020

Moderatorja, Fjodora Fjora gjatë një interviste për “Glamour Zone”, si rrallëherë ka folur për jetën e saj private. E pyetur nësa ka pasur në jetën ... Read More

Këngëtarja shqiptare nxjerr zbuluar reperin : Majk më ka ngacmuar

06/02/2020

Këngëtarja Ana Kabashi, e ftuar në emisionin “Glamour Zone”, ndër të tjera, ka folur dhe për ngacmimet që ka marrë nga të famshmit shqiptarë. E ... Read More

Po ju e dinit? Trejsi Sejdini konfirmon ndarjen nga i dashuri

10/01/2020

Trejsi Sejdini, e ftuar në “Glamour zone”, ish-“Miss Universe Albania”, u shpreh se çdo gjë që ka arritur në jetë, e ka arritur përmes kurajës ... Read More

Mjeku popullor: Kështu mund të zbulohet gjinia e fëmijës pa bërë eko

28/10/2019

Mbrëmjen e së premtes në emisionin “Zonë e Lirë”, mjeku alternativ Ruzhdi Metali shpjegoi se si gratë shtatzëna mund të zbulojnë gjininë e fëmijës së ... Read More

Kjo është kërpudha më helmuese në botë

03/10/2019

“Podostroma cornu-damae’ u gjet nga një fotograf në një zonë, në Queensland, para se të identifikohej nga studiuesit”, njoftoi sot universiteti ”James Cook” (JCU). Të ... Read More

Apple ka filluar shitjen e monitoruesve të diabetit

29/06/2019

Nëse ka një zonë shëndetësore ku Apple është e interesuar, do të ishte diabeti dhe monitorimi i glukozës. Kjo është për shkak se deri në ... Read More

Shpyllëzohet Amazona

22/05/2019

Në 15 ditët e para të këtij muaj, 6880 hektarë janë zhdukur, një zonë e barabartë me 7000 fusha futbolli, sipas sistemit të matjes së ... Read More

Çfarë dinin Veseli e Haradinaj për fillimin e bombardimeve të NATO-s?

25/03/2019

Njëri ishte në Zonë e Pashtrikut e tjetri në atë të Dukagjinit, por Ramush Haradinaj e Kadri Veseli, që të dy si eprorë të UÇK-së ... Read More

Përshkallëzohet protesta tek Unaza e Re, banorët bllokuan për katër orë rrugën

19/03/2019

Protesta te Unaza e Re ka përshkallëzuar mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi banorët e kësaj zone kanë bllokuar si çdo ditë rrugën. Por protesta ... Read More

Duke e mbajtur në duar, 250 burra e vendosën një hangar 45 metra më larg (Video)

16/03/2019

Banorët e një zone në Ohio të Shteteve të Bashkuara, janë organizuar për ta bartur një objekt në një lokacion tjetër. Grupi prej rreth 250 ... Read More

Këlyshi ndaloi së ngrëni, u sigurua që pak ushqim t’ia dërgoi edhe nënës (Video)

17/02/2019

Banori i një zone në Shaanxi të Kinës, i kishin dhënë ushqim një grupi të këlyshëve, që ndodheshin skaj një rruge. Derisa të gjithë po ... Read More

Lagjja turke me vila përrallash në të cilat nuk jeton askush (Foto)

18/01/2019

Një lagje ishte planifikuar të jetë zonë luksoze për blerës të huaj në Turqi, por ky qëllim nuk është arritur duke u shndërruar kështu lagjja ... Read More