Tag: Zoran

Zaev tregon se kur do të bëhet rroga mesatare 500 euro

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T21:45:11+02:00 Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në Alsat, tha se qeveria e tij po bën çdo gjë për ... Read More

Zaev: Presidenti të zgjidhet nga Kuvendi, paratë e fushatës të shkojnë te qytetarët

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:52:55+02:00 Kryeministri Zoran Zaev tha se nëse dështojnë zgjedhjet presindeciale do të inciohen ndryshime kushtetuese me qëllim që presidenti të zgjidhjet në kuvend ose ... Read More

Zaev: S`jam Tito, jam Zoran Zaev nga fshati Murtino

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T14:17:36+02:00 I pyetur nga gazetarët për krahasimin e kryeministrit Zoran Zaev me Josip Broz Titon, drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko Kaevski ... Read More

Zaev: Ivanov nuk mund të fal, Neni 11 nga Ligji për falje nuk ekziston

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:52:13+02:00 Kryeministri Zoran Zaev i pyetur rreth faljes eventualë të të dënuarve në rastin e “27 prillit”, nga ana e presidentit të shtetit Gjorge ... Read More

VMRO-ja demanton se janë pranuar një pjesë e vërejtjeve për Ligjin e Prokurorisë

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T20:02:19+02:00 VMRO-DPNE-ja ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev, i cili sot tha se janë pranuar një pjesë e vërejtjeve të VMRO-DPMNE-së lidhur ... Read More

Ligji për Prokurorinë, Zaev: Nesër vazhdojnë bisedimet e grupeve të punës

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T14:33:56+02:00 Kryeministri Zoran Zaev, shpreson se grupet e punës rreth Ligjit për Prokurorinë Publike do të arrijnë të gjejnë një gjuhë të përbashkët dhe ... Read More

Ka përparim në bisedimet për Ligjin mbi Prokurorinë Publike

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T12:28:32+02:00 Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se grupet e punës kanë përafruar qëndrimet mbi propozim Ligjin për Prokurori Publike. Sipas tij, nëse bisedimet vazhdojnë në ... Read More

Nënshkruhen më shumë marrëveshje për bashkëpunim bilateral mes Shkupit dhe Athinës

02/04/2019

S A 2019-04-02T13:59:52+02:00 Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras dhe ministra të dy qeverive sot në ... Read More

Në Qeveri takim Zaev – Cipras

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T12:40:13+02:00 Në Qeveri në vijim e sipër janë bisedat e kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit grek Aleksis Cipras i cili sot po qëndron për ... Read More

Kitanov do të informojë për realizimin e investimeve kapitale

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T10:49:31+02:00 Drejtori i NP për rrugë shtetërore Zoran Kitanov sot në konferencën për shtyp do të informojë për realizimin e investimeve kapitale në kuartalin ... Read More

Zaev: Deri në fund të verës, Uashingtoni do të ratifikojë Protokollin për në NATO

29/03/2019

Alsat 2019-03-29T16:45:01+01:00 Kryeministri Zoran Zaev pret që ratifikimi i Protokollit për aderimin e vendit në NATO në Senatin amerikan të përfundojë deri në fund të ... Read More

Zaevi për vizitë në rajonin e Ohrit dhe të Strugës

29/03/2019

S A 2019-03-29T08:13:56+01:00 Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri i  Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe drejtori i Drejtorisë Doganore Gjoko Tanasovski sot do të qëndrojë ... Read More