Tag: Zvicra

​Prokuroria e Pejës jep detaje për personin e arrestuar që para 30 vitesh kreu një vrasje

10/05/2019

Prokuroria Themelore e Pejës më 8 maj ka ekstraduar nga Zvicra për në Kosovë të pandehurit Besim Zenelaj ndaj të cilit tani është vendosur masa ... Read More

Performanca e Rita Orës në Zvicër nëpërmjet fotografive 

29/04/2019

Zvicra ka qenë destinacioni i radhës i Rita Orës. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, po e vazhdon turneun e saj nëpër vende të ndryshme të botës, ... Read More

Flet trajneri që e përjashtoi Arlind Ajetin

30/03/2019

Një lajm aspak i mirë ka ardhur nga Zvicra për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti. Ky i fundit, së bashku me katër futbollistë të ... Read More

Zvicra shënon për 3:0 kundër Danimarkës

26/03/2019

Zvicra është duke fituar 3:0 kundër Danimarkës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Evropian 2020, që po zhvillohet momentalisht në Basel.Breel Embolo shënoi ... Read More

Zvicra në epërsi kundër Danimarkës

26/03/2019

Zvicra ka kaluar në epërsi kundër Danimarkës, në një ndeshje të vlefshme për kualifikime në Kampionat Evropian, e cila është duke u zhvilluar momentalisht në ... Read More

Zvicra e dyfishon rezultatin ndaj Gjeorgjisë

23/03/2019

Zvicra ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Gjeorgjisë, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Boris Paichadze Dinamo Arena”, ... Read More

Xherdan Shaqiri do të mungojë në dy ndeshjet e Zvicrës

18/03/2019

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, do të mungojë në dy ndeshjet që Zvicra i zhvillon brenda këtyre ditëve. Ai ka një inflamacion në ije dhe do ... Read More

​Ambasadori i Zvicrës: Rishkrimi i kufijve asnjëherë nuk ka funksionuar

07/03/2019

Ambasadori i Zvicrës, Jean-Hubert Lebet tha se Zvicra ka koncentruar kapacitetet e saj në sektorët në të cilët duhet të kenë zhvillim, duke mbështetur kështu ... Read More

Formacionet zyrtare: Fitorja ndaj Belgjikës është e domosdoshme për Zvicrën

18/11/2018

Zvicra është nikoqir i Belgjikës për ndeshjen e vlefshme për Grupin 2 të Ligës A, në kuadër të Ligës së Kombeve. Nga tri ndeshje të ... Read More

Zvicra e dëboi, por kosovari shkoi prapë ilegalisht vetëm për t’ia uruar ditëlindjen djalit

10/11/2018

Pasi një kosovar 35-vjeçar ishte dëbuar nga Zvicra dhe atij i ishte ndaluar çdo hyrjenë vend, ai sërish është kthyer. Kësaj here jo nga pakujdesia, ... Read More

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

15/10/2018

Zvicra ka regjistruar fitore të rëndësishme në kuadër të Ligës së Kombe duke triumfuar përballë Islandës. Në ndeshjen e zhvilluar në Reikjavik, mysafirët ishin lehtësisht ... Read More

Formacionet zyrtare: Zvicra luan si mysafir i Islandës

15/10/2018

Islanda dhe Zvicra zhvillojnë ndeshjen e xhiros së tretë në Grupin 2 të Ligës A, në kuadër të Ligës së Kombeve. Helvetikët kanë regjistruar një ... Read More