Tag: Zvicrës

Ja cila është kartëmonedha më e sigurt në botë!

23/10/2020

Banka Nacionale e Zvicrës ka prezantuar tashmë kartëmonedhën e re prej 20 frangave. Për të, zëvendësdrejtori Fritz Zurburg thotë se mund të jetë kartëmonedha më ... Read More

Tirana pa fat, përballje të fortë në Play Off-in e Europa League

18/09/2020

Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, teksa Tirana ka mësuar kundërshtarin e rradhës në play off-in e Europa League. Kryeqytetasit do të kenë një përballje të vështirë ndaj zviceranëve të ... Read More

Nuk është Holanda, këto janë pamje të fushave të Kosovës

14/05/2020

Ne gjithmonë magjepsemi me pamjet e fushave të gjelbëruara në Holandë, apo me bukuritë e fshatrave të mrekullueshëm të Zvicrës, por harrojmë se edhe pse ... Read More

“A ka koronë për ty?”, reperja e njohur thyen karantinën, niset drejt Zvicrës

06/05/2020

Reperja e njohur Tayna ka thyer karantinën, dhe është nisur drejt Zvicrës. Ka qënë vetë reperja e cila ka publikuar në ‘Instastory’ video nga aeroporti ... Read More

Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekorde

01/11/2019

Akullnajat e Zvicrës kanë humbur një të dhjetën e vëllimit të tyre vetëm në pesë vjetët e fundit – një shkallë e shkrirjes që është ... Read More

Ushtarët shqiptarë në Armatën e Zvicrës thërrasin ‘na jemi shqiptarë’ gjatë ushtrimeve (Video))

27/05/2019

Disa ushtarë të Armatës së Zvicrës janë xhiruar duke bërë stërvitjet e tyre ushtarake. Ndërkaq e veçanta e kësaj videoje është se derisa ushtrojnë, ata brohorasin ... Read More

Edon Zhegrova fiton trofeun e parë me Baselin

19/05/2019

16:27 | 19 Maj 2019 16:27 | 19 Maj 2019 Basel e ka fituar Kupën e Zvicrës, pas fitores 2:1 ndaj Thun në ditën e ... Read More

Ambasadori zviceran: Në Ballkan nëse filloni t’i prekni kufijtë hyni në telashe, është mirë që kjo ide të largohet përgjithmonë

08/05/2019

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean Hubert Lebet, ka thënë se korrigjimi i kufijve asnjëherë nuk ka funksionuar. Ai madje ka thënë se prekja e ... Read More

Menaxhon energjinë e 1,800 objekteve në Zvicër, njihuni me shqiptarin e suksesshëm Bashkim Dyla (Video)

09/04/2019

Bashkim Dyla sot është inxhinier i energjisë shumë i respektuar në Bazel të Zvicrës. Ai ka ardhur me një rrëfim interesant për emisionin “Histori Suksesi” ... Read More

Ministri Lekaj takohet me ambasadorin zviceran, thotë se deklaratat e tij për ambasadorin janë keqkuptuar

29/03/2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean – Humbert Lebet. Sipas njoftimit për media, ministri ... Read More

Trajneri zviceran e zbulon arsyen pse e zëvendësoi Xhakën

27/03/2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka bërë të ditur se vetë Granit Xhaka kishte kërkuar të zëvendësohej në ndeshjen kundër Danimarkës, që ... Read More

Granit Xhaka e dyfishon epërsinë e Zvicrës ndaj Danimarkës me gol të çmendur

26/03/2019

Granit Xhaka e ka dyfishuar epërsinë e Zvicrës kundër Danimarkës, në një ndeshje te vlefshme për Kampionatin Evropian 2020, e cila po zhvillohet momentalisht në ... Read More