Tag: zvogëlon

Konsumimi i përditshëm i qepëve dhe hudhrave zvogëlon rrezikun nga kanceri i gjirit

26/09/2019

Një studim i bërë së fundmi sugjeron që konsumimi i qepëve dhe hudhrës, e zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit tek femrat.Shkencëtarët kanë analizuar shprehitë ... Read More

Konsumimi i 6 filxhanëve kafe në ditë zvogëlon rrezikun nga gurët në tëmth

06/09/2019

Konsumimi i 6 filxhanëve kafe në ditë, e zvogëlon rrezikun e zhvillimit të gurëve në tëmth në mënyre drastike, shkruan Dailymail transmeton Gazeta Express.Konsumimi i ... Read More

Si ta kuptoni gënjeshtrën e tinejxherit

13/12/2018

Prindërit shpesh nuk dinë kur tinejxheri i tyre është i sinqertë, kur zvogëlon apo shtrembëron të vërtetën. Ekspertët theksojnë disa tregues të cilët mund të ... Read More

Kush ka hequr zorrën qorre, nuk rrezikon të preket nga Parkinsoni

06/11/2018

Kirurgjia e apendektomisë, nëse kryhet në moshë të re, zvogëlon gjasat për të shkuar në sëmundje nga 19 në 25 për qind, më të theksuara ... Read More

Sa është e rëndësishme të ushtrohet qafa? (Video)

24/08/2018

Qafa zvogëlon forcën e goditjes dhe minimalizon tronditjen e mundshme të trurit pas goditjes në kokë. Muskujt e fuqishëm të qafës janë bazë e mirë ... Read More