Tag: “Zyra

5 shenja se kolegu i punës është duke flirtuar me ty

21/12/2019

Edhe pse zyra është vendi ku mundësia për të flirtuar është më e madhe se kudo tjetër, ekspertët e fushës thonë se kjo nuk do ... Read More

Mbi 300 zyrtarë policor probleme me grada

27/05/2019

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur një varg parregullsish në Ministrinë e Punëve të Brendshme që aktualisht drejtohet nga mjeku Ekrem Mustafa që vije nga ... Read More

Nënkryetari i Kaçanikut: Do t’i deportojmë të gjithë ata që kërkojnë lëmosh

21/05/2019

Nënkryetari i Komunës së Kaçanikut, Ylber Bajra në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për numrin e shtuar të njerëzve të cilët ... Read More

Aliu: Spitali i Ferizajt pritet të përfundoj në vitin 2020

16/05/2019

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për punimet që po zhvillohen në objektin e ... Read More

Përmbyllët mbështetja e BE-së për fuqizimin e sistemit të drejtësisë në Kosovë

16/05/2019

Zyra e Bashkimi Evropian dhe Përfaqësuesit Special të BE-së organizon ngjarjen përmbyllëse të projektit të binjakëzimit të BE-së “Fuqizimi i formulimit të politikave dhe hartimit ... Read More

Sot mbyllet projekti “Përmirësimi i Policimit të të Drejtave të Njeriut në Kosovë”

14/05/2019

Zyra e BE-së në Kosovë në bashkëpunim me Këshillin e Evropës sot organizon ceremoninë e mbylljes së projektit “Përmirësimi i Policimit të të Drejtave të ... Read More

Arrestohet një person pasi i lë disa fishekë para një shtëpie

07/05/2019

Zyra e informimit policor për rajonin e Pejës njofton se me datën 6 maj 2019 rreth orës 09:00, pranë Stacionit Policor në Deçan, viktima ka ... Read More

Prokuroria: Lumezi e merr vetëm një rrogë e jo shtatë

23/04/2019

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit sqaron se njoftimi zyrtar i subjektit politik “Vetëvendosje” për mbajtjen e protestës para objektit të Prokurorisë së Shtetit, ku ndër ... Read More

Ismaili: Do të hapim barnatore brenda reparteve të QKUK-së, do të rrisim numrin e infermierëve dhe mjekëve

19/04/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për punësimet e mjekëve nëpër institucionet shëndetësore si dhe problemet ... Read More

“Falja”, vazhdon heshtja e Ivanovit dhe kabinetit të tij

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T15:19:57+02:00 Heshtja është përgjigjja e vetme që vjen nga zyra presidenciale e Gjorge Ivanovit në pyetjen nëse do t’i falë të dënuarit për 27 ... Read More

Ismaili: Po themelohet zyra koordinuese në Ministrinë e Shëndetësisë, për ambient dhe ajër më të pastër

11/04/2019

Po themelohet zyra koordinuese në Ministrinë e Shëndetësisë, e cila do të merret çdo ditë me dizajnimin e politikave për ambient dhe ajër më të ... Read More

Reagon zyra e presidentit: Nga viti 2008, të gjithë presidentët kishin paguar për fusha sportive

06/04/2019

Zyra e Presidentit të Kosovës, ka reaguar lidhur me raportimet e fundit, rreth një kontrate të nënshkruar me Qendrën Sportive “Learti” në Prishtinë për huazimin ... Read More