Tag: Zyrtarët

Testohen për qëndrueshmëri fizike, iPhone 11, 11 Pro dhe 11 Pro Max

25/09/2019

Kur e prezantua në fillim të shtatorit, për këta iPhone të ri, zyrtarët e Apple thanë se janë të fortë dhe të qëndrueshëm. Që të ... Read More

Paralajmërojnë ekspertët: Cigaret elektronike shkak i sëmundjeve të mushkërive

30/08/2019

Zyrtarët e shëndetiti në Virxhinia të ShBA-ve janë duke dyshuar se së paku tre raste me sëmundje të mushkërive janë të lidhura me cigaret elektronike, ... Read More

Shënohet rasti i parë i vdekjes nga tymosja e cigareve elektronike

26/08/2019

Zyrtarët e shëndetit në Illinois kanë raportuar për një rast që mund të jetë vdekja e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që lidhet ... Read More

Rekord i ri botëror, në Etiopi mbillen 350 milion pemë për 12 orë

30/07/2019

Etiopianët mbollën 350 milion pemë të hënën, për të cilën zyrtarët thanë se do të jetë një rekord botëror. Nisma ambicioze e kryeministrit Abiy Ahmed ... Read More

Japonia ka filluar të hetojë ndikimin e kriptovalutës që do të krijohet nga Facebook

13/07/2019

Zyrtarët do të shqyrtojnë se çfarë efekti mund të ketë në politikën monetare dhe rregullimin financiar të vendit në pritje të takimit të ardhshëm të ... Read More

BE-ja i kërkon sqarime Serbisë për ndalimin e zyrtarëve nga Kosova

20/05/2019

Tash e disa muaj me radhë, zyrtarët e institucioneve të Kosovës që i takojnë Partisë së Pavarur Liberale, subjekt ky politik i komunitetit serb, janë ... Read More

Qeveria ndalon përdorimin pa autorizim të veturave zyrtare, jashtë shtetit

02/05/2019

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin me të cilin urdhërohen të gjithë zyrtarët e Qeverisë së Republikës së Kosovës për përdorimin ... Read More

Sulmon zyrtarët policorë, arrestohet një person në Istog

06/04/2019

Dy zyrtarët policor në detyrë derisa ishin përgjigjur një rasti të dhunës në familje në vendin e ngjarjes janë sulmuar nga një person tjetër. Rasti ... Read More

Agjencia Kundër Korrupsionit fton zyrtarët e lartë publik që ta deklarojnë pasurinë deri të hënën

29/03/2019

Agjencia Kundër Korrupsionit përmes ka njoftuar të gjithë zyrtarët e lartë publik, të cilët nuk e kanë deklaruar pasurinë, se detyrimin e tyre ligjor duhet ... Read More

Shpallet njeriu më i vjetër i gjallë: Momentin e përshkruan si më të mirin, në 116 vitet e jetës (Foto)

09/03/2019

Zyrtarët e Rekordeve të Ginisit, e kanë shpallur një japoneze 116-vjeçare, si njeriun më të vjetër të gjallë në botë. Autoriteti global i rekordeve, i ... Read More

Kastrati: ShBA-të nuk kanë interes t’i tërheqin trupat nga Kosova, ne po e rrezikojmë miqësinë me ta (Video)

05/03/2019

Deklaratat për tërheqjen e kampit ‘Bonsteel’ nga Kosova, shkaktuan reagime nga më të ndryshmet. Ndonëse zyrtarët e këtij shteti treguan se SHBA nuk do të ... Read More

Vulin kërcënon Haradinajn: Mos ia mësyjë veriut me ushtri, do të ndjekim!

03/03/2019

Zyrtarët e lartë shtetërorë serbë kanë reaguar me kërcënime luftënxitëse ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili të shtunën ka thënë se ... Read More