Tag: Zyrtarisht

Marotta: Godin dëshiron t’i bashkohet Interit

20/01/2019

Drejtori i ri i sportit të Interit, Giuseppe Marotta, ka konfirmuar zyrtarisht se Diego Godin dëshiron t’i bashkohet Nerazzurrëve. Ish-drejtuesit i Juventusit foli për mediumin ... Read More

Lorik Aliu nënshkruan kontratë dy vjeçare me Llapin

17/01/2019

 Mesfushori Lorik Aliu gjatë ditës së sotme ka nënshkruar kontratë dy vjeçare dhe zyrtarisht është pjesë e Llapit. Aliu është pjesë e Llapit nga fillimi ... Read More

Kim Kardashian konfirmon se do të bëhet sërish nënë, fëmijën në jetë e sjell një nënë surrogate

15/01/2019

Familja e Kardashian-West edhe zyrtarisht po presin të shohim edhe me një pjesëtar të ri. Kim Kardashian ka konfirmuar se me bashkëshortin Kanye West, së ... Read More

Qytetarët të ndarë rreth grevës në arsim (Sondazh)

14/01/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës (SBASHK), nga sot ka hyrë zyrtarisht në grevë. Zyrtarë të SBASHK-ut, kanë deklaruar se greva do të zgjasë ... Read More

“Aquaman” kalon shifrën prej një miliard dollarë përfitime

13/01/2019

“Aquaman” ka hyrë zyrtarisht në klubin e filmave që kanë kaluar shifrën prej një miliard dollarë përfitime. Filmi i James Wan tashmë është përfshirë në ... Read More

Samsung aksidentalisht poston imazhet zyrtare të Galaxy S10

11/01/2019

Samsung ka konfirmuar papritmas datën e lëshimit për gamën Galaxy S10 si dhe zyrtarisht ka zbuluar dizajnin e saj për herë të parë. Hapi i ... Read More

Meta refuzon Gent Cakajn për ministër të Jashtëm të Shqipërisë

10/01/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar zyrtarisht kandidaturën e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, të propozuar nga kryeministrit Edi Rama. Letra ... Read More

Zyrtare: Alban Veseli i bashkohet Yllit, Suhareka kërkon titullin e parë

09/01/2019

Alban Veseli është bashkuar zyrtarisht me skuadrën e KB Yllit. Ekipi suharekas ka konfirmuar transferimin në faqen zyrtare të klubit. Ky është transferimi më i ... Read More

UEFA heton Luftëtarin për trukim ndeshjesh në Ligën e Evropës

07/01/2019

Pas Skënderbeut, edhe një tjetër skuadër shqiptare përfundon në radarët e UEFA-s, zyrtarisht për ndeshjet e dyshuara për trukim. Bëhet fjalë për skuadrën e Luftëtarit, ... Read More

Mavraj prezantohet te Ingolstadti

04/01/2019

Mërgim Mavraj edhe zyrtarisht është lojtar i ri i skuadrës gjermane Ingolstadt. Pas gjashtë muajve të kaluar në Greqi te Arisi, Mavraj është rikthyer përsëri ... Read More

Paqueta është zyrtarisht lojtar i Milanit

03/01/2019

Lucas Paqueta është zyrtarisht lojtar i Milanit, pasi klubi tashmë e ka depozituar kontratën e tij në Lega Serie A. Transferimi i braziliani nga Flamengo ... Read More

Dhjetë blerjet më të mëdha në histori të afateve të janarit, nga Coutinho te Van Dijk e Mata

01/01/2019

Kur kemi hyrë zyrtarisht në afatin kalimtar të janarit, Telegrafi ua sjell dhjetë transferimet më të mëdha të ndodhura në histori të këtij mini-afat, ku ... Read More