Tag: Zyrtarisht

AirPod-ët e ri të Apple lansohen zyrtarisht, me bateri të përmirësuar dhe ngarkim ‘wireless’

20/03/2019

Apple ka lansuar zyrtarisht gjeneratën e dytë të kufjeve AirPods. Sa i përket dizajnit, AirPods do të duken shumë të ngjashme me paraardhësit e tyre. ... Read More

Përplasjet “virtuale” të kandidatëve për president

19/03/2019

19 Mars 2019 / 14:31 Akoma pa filluar zyrtarisht fushata presidenciale, kandidatët kanë filluar me zbatimin e strategjive të tyre për bindjen e qytetarëve për ... Read More

Personi më i vjetër në botë që sapo i ka mbushur 116 vjet, i tregon sekretet për një jetë të gjatë e të lumtur

18/03/2019

Me 9 mars të vitit 2019, libri i rekordeve “Guinness” zyrtarisht e ka konfirmuar se Kane Tanaka nga Fukuoka, Japoni, është personi më i vjetër ... Read More

Donis Avdijaj mbetet zyrtarisht lojtar i lirë, ndërpret kontratën me marrëveshje të dyanshme me Willem II

18/03/2019

Donis Avdijaj zyrtarisht ka mbetur futbollistë i lirë. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës e ka ndërprerë kontratën me skuadrën holandeze Willem II. Drejtuesit e klubit ... Read More

KSHZ: Verifikim në Listën zgjedhore kanë kryer 53.972 qytetarë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 11:16 Deri më 14 mars të këtij viti edhe zyrtarisht ka përfunduar verifikimi në listën zgjedhore (LZ) me rastin e zgjedhjeve ... Read More

​FIFA rekomandon zgjerimin e Kampionatit Botërorit të Katarit, vendoset në qershor

16/03/2019

Shtëpia e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kampionatit Botëror, që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar. Kampionati Botëror nga 32 ekipe ... Read More

Këshilli i Evropës zyrtarizon emrin Maqedonia e Veriut

09/03/2019

9 Mars 2019 / 20:18 Këshilli i Evropës zyrtarisht ka regjistruar vendin nën emrin e ri “Maqedonia e Veriut”. Në faqen e internetit të organizatës ... Read More

Mijallkov dhe Ibrahimin dërgohen në burgun e Shutkës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 18:00 Drejtoria e burgut të Shutkës edhe zyrtarisht ka konfirmuar se të dënuarit Bedredin Ibrahimi dhe Sasho Mijallkov gjenden në burgun ... Read More

Zyrtare: Ranieri trajner i ri i Romës

08/03/2019

Roma e ka emëruar zyrtarisht Claudio Ranieri si trajnerin e tyre të ri deri në fund të sezonit. Ai kthehet në Romë pasi edhe më ... Read More

Galaxy S10 lansohet sot në tregjet globale

08/03/2019

Telefoni Galaxy i 10-vjetorit zyrtarisht është i disponueshëm në 70 tregje në të gjithë botën, tha të premten Samsung Electronics. Hyrjet më të reja të ... Read More

BDI-ja konfirmon mbështetjen për Pendarovskin

03/03/2019

3 Mars 2019 / 17:01 Bashkimi Demokratik për Integrim sot edhe zyrtarisht ka konfirmuar mbështetjen për kandidatin për president, Stevo Pendarovski. BDI, këtë vendim e ... Read More

Cipras, kryeministri i parë grek që do ta vizitojë Shkupin

02/03/2019

2 Mars 2019 / 10:00 Së shpejti do të bëhem kryeministri i parë, i cili zyrtarisht do ta vizitojë Shkupin, i shoqëruar nga një biznes-delegacion, ... Read More