Të maskuar e me kallashnikov në dorë, momente nga sulmi në hotelin në Tushemisht (Video)

Të maskuar e me kallashnikov në dorë, momente nga sulmi në hotelin në Tushemisht (Video)

Detaje të reja zbardhen nga të shtënat me armë zjarri në Tushemisht, ku u qëllua me breshëri plumbash drejt automjeteve të parkuara.Gazetarja Kodra sjell  pamjet e sulmit të parë, ku shihen autorët me kallashnikov në dorë dhe të maskuar, të cilët largohen me një motor.

Burimet bënë me dije s të shtënat kane qenë  për t’i dërguar një mesazh pronarit të hotelit. Ndërsa ende nuk dihet ende se çfarë konflikti mund të kenë pasur autorët me personin në fjalë.