Të shtëna me armë në Pejë, arrestohet një person

Të shtëna me armë në Pejë, arrestohet një person

Një person është arrestuar pasi që pas një konflikti verbal ka shtënë me armë zjarri në drejtim të femrës me kombësi egjiptiane, ndërsa fizikisht ka sulmuar një person tjetër duke e goditur me tytën e revoles.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 15:15, në Pejë.

Siç thuhet në raport, viktimat janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Pejës dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

“Në vendngjarje dhe në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiskuar: një revole me 13 fishekë dhe 6 gëzhoja të kalibrit 9 mm, një pushkë gjuetie me 6 fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport. /Telegrafi/

TAGS