Tentohet grabitja e një banke, arrestohet ish komando në Librazhd

Tentohet grabitja e një banke, arrestohet ish komando në Librazhd

Policia ne Librazhd ka arrestuar një person pasi akuzohet se tentoi të grabiste një bankë rreth orës 01:00 të mëngjesit të sotëm në qytet.

ilustruese

Personi i arrestuar është identifikuar si Lenci Kazazi.

Mesohet se ai ka punuar si efektiv i batalionit komando si dhe ka marrë pjesë edhe në një mision ushtarak në Irak.

Policia po heton per te zbardhur te tjera detaje.