Tërhoqi vëmendjen e Arsenalit

Tërhoqi vëmendjen e Arsenalit

Disa skuadra të Premier Ligës kishin shprehur interes për sulmuesin e ri, Xhonatan David por ai duket se do kalojë në Francë.

Lile ka arritur akordin me Gent për shumën e 30 milionë eurove për të marrë David në skuadër.

20 vjeçari do zëvendësojë Viktor Osimhen që u tranferua tek Napoli. Për David kishin shprehur interes edhe skuadra të Premier Ligës, mes tyre Arsenali dhe Mançester Junajtid.

Topçinjtë e shikonin si një zëvendësues të mundshëm për Aubamejangun, ndërsa Mançester Junajtid kishte shprehur gjithashtu interes për sulmuesin 20 vjeçar.