Tërmeti 4.5 ballë në Cërrik, Ministria e Mbrojtjes jep njoftimin

Tërmeti 4.5 ballë në Cërrik, Ministria e Mbrojtjes jep njoftimin

Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur sot se tërmeti 4.5 ballë që ra në qytetin e Cerrikut nuk ka shkaktuar dëme apo probleme të tjera.Në njoftim thuhet se “sipas informacioneve paraprake, me date 24.09.2020 ora 1:25:10, IGJEUM ka regjistruar nje lekundje termeti me magnitude 4.5 balle me thellesi 20 km ne veriperendim te qytetit Cerrik.

Nga komunikimi me  Policine e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile ne Prefekturen Elbasan, nuk raportohen deme apo probleme te ndryshme. Do jemi ne kontakt per informacione te metejshme.”