Thaçi në Londër diskuton për situatën politike në Kosovë

Thaçi në Londër diskuton për situatën politike në Kosovë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se do të marr pjesë një takim në Londër me ftesë të  Institutit Mbretëror të Çështjeve Ndërkombëtare, Chatham House.

Thaçi këtë e bëri të ditur në një postim në rrjetin e tij social Facebook, ku tha se në këtë takim do të flet për situatën politike në Kosovë dhe rajon, për dialogun dhe për perspektivën euroatlantike të Kosovës.

“Rrugës për në Londër, si i ftuar nga Chatham House, ku do të flas për situatën politike në Kosovë dhe rajon, për dialogun dhe për perspektiven euroatlantike të Kosovës”, ka shkruar në Facebook presidenti i vendit, Hashim Thaçi. /Telegrafi/

TAGS