Tiranë, arrestohet i riu që qarkullonte me armë pa leje (Video)

Tiranë, arrestohet i riu që  qarkullonte me armë pa leje (Video)

Policia e Tiranës ka arrestuar një adoleshent, pasi në automjetin e tij të tipit “Volkswagen” është gjetur një pistoletë Ekol e kalibrit 9 mm, të cilën i riu e mbante pa leje.

Efektivët e policisë e kanë ndaluar “trimin” 19 vjeçar teksa ai po ecte në rrugën Fortuzi në kryeqytet.

Shtetasi me inicialet R.C është kapur në flagrancë dhe pas kontrollit e gjetjes së armës është shoqëruar menjëherë në komisariat.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftara