Tiranë, protestuesit hedhin koktej molotovi drejt Kryeministrisë

Tiranë, protestuesit hedhin koktej molotovi drejt Kryeministrisë

Protestuesit e opozitës shqiptare kanë hedhur koktej molotovi ndaj Kryeministrisë dhe Kuvendit.

Menjëherë pasi u grumbulluan përpara objektit të Kryeministrisë, ata nisën ta godisnin me bojë e shashka dhe pasi hoqën gardhin rrethues dhe protestuesit nisën sulmin me koktej molotovi.

Koktej molotovi janë hedhur edhe në drejtim të Kuvendit të Shqipërisë.

Ndërkohë, kreu i PD-së, Lulzim Basha është nisur nga selia e partisë për t’iu bashkuar protestuesve.

Basha është i shoqëruar edhe nga qindra studentë demokratë nga vendet e BE-së.

Nga ana tjetër, edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dalë nga godina e partisë së drejtuar prej saj për t’u bashkuar në sheshin Dëshmorët e Kombit.

TAGS