Titulli i Premier Ligës mund të vendoset me ‘’play-off’’, kjo është skema

Titulli i Premier Ligës mund të vendoset me ‘’play-off’’, kjo është skema
Tash esht Koha
13:22 | 8 Maj 2019

Titulli i Premier Ligës është më i nxehtë se kurrë, pasi edhe pas 37 javëve nuk ka skuadër fituese.

Kampioni i kampionatit më atraktiv në botë vendoset në xhiron e fundit, të dielën me të gjitha ndeshjet që luhen nga ora 16:00.

Manchester City është në pozitën e parë me një pikë më shumë se sa Liverpooli, teksa ‘Qytetarët’ në ndeshjen e fundit udhëtojnë te Brighton, ndërsa ‘Të Kuqtë’ presin Wolvesin, përcjell lajmi.net.

Por një skemë e cila po qarkullon së fundmi tregon se titulli i Premier Ligës mund të vendoset përmes ‘’play-off’’, si asnjëherë më parë.

Nëse Liverpool barazon 4-4 në ‘Anfield’ dhe City mposhtet 4-0 ndaj Brighton, atëherë titulli vendoset përmes ‘’play-off’’.

Megjithatë, probabiliteti që kjo të ndodh është shumë, shumë i vogël. /Lajmi.net/

[embedded content]

Tash esht Koha
TAGS