Tom Hanks edhe në një film të bazuar në ngjarje të vërtetë

Edhe një film i bazuar në ngjarje të vërtetë, së shpejti do të fillojë xhirimet në Hollivud.

Fituesi i çmimit Oscar, Tom Hanks mund të luajë shfaqjen e romanit “Lajmet nga bota”, raportoi revista e filmave “Variety”.

Aktori 62-vjeçar dhe regjisori, Paul Greengrass kanë nisur bisedimet rreth përshtatjes së romanit për skenarin të filmit, i cili flet rreth periudhës së pas përfundimit të Luftës Civile Amerikane.

Roman hyri në listën e ngushtë për Çmimin Kombëtar të Letërsisë dhe flet për “lexuesin e gazetës”. Kapiteni Jefferson Kyle Kid lexon artikuj të gazetave për dëgjuesit që nuk mund të lexojnë në Teksas.

Ai pranoi një ofertë për të dërguar vajzën dhjetëvjeçare, Johançn, e cila ishte një e burgosur në Kiowa, tek të afërmit sollën në San Antonio.

Lexo po ashtu:

Hanks, i cili ka fituar dy herë çmimin e Akademisë dhe është i njohur për shumë filma të mëdhenj, duke përfshirë “Forrest Gump”, “Saving Private Ryan”, “Philadelphia”, ka përfunduar kohët e fundit punën në vazhdimin e katërt të “Toy Story” dhe “Have a nice day”.

Hanks dhe Greengrass kanë punuar tashmë së bashku në trillerin “Kapiten Philips”, të cilin kritikët e vlerësuan shumë mirë në vitin 2013. /Telegrafi/

TAGS