Top 10 golat e dekadës në Premierligë

Top 10 golat e dekadës në Premierligë

‘Sport Mail’ ka zgjedhur dhjetë golat më të bukur të shënuar në dekadën që lëmë pas.

Luis Suarez, Oliver Giroud dhe Peter Crouch janë lojtarët që kanë zënë vend në këtë përmbedhje të Sport Mail.

Dhjetë golat më të bukur të dekadës në Premierligë:

10. Luis Suarez vs Norwich City – dhjetor 2013

[embedded content]

9. Olivier Giroud vs Crystal Palace – janar 2017

[embedded content]

8. Johan Elmander vs Wolves – nëntor 2010

[embedded content]

7. Peter Crouch vs Manchester City – mars 2012

[embedded content]

6. Robin van Persie vs Aston Villa – prill 2013

[embedded content]

5. Emre Can vs Watford – maj 2017

[embedded content]

4. Charlie Adam vs Chelsea – prill 2015

[embedded content]

3. Jack Wilshere vs Norwich – nëntor 2013

[embedded content]

2. Andros Townsend vs Manchester City – dhjetor 2018

[embedded content]

1. Papiss Cisse vs Chelsea – maj 2012

[embedded content]

/Lajmi.net/

TAGS