Tottenham 0-1 Ajax, notat e lojtarëve

Tottenham 0-1 Ajax, notat e lojtarëve

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Tottenahmit dhe Ajaxit doli të jetë mjaftë interesante, ku në fund triumfuan holandezët 1-0.

Të dy skuadrat kishin raste, por Ajaxi e mbylli pjesën e parë në epërsi.

Ishte minuta e 15-të kur Ajaxi shënoi me Donny van de Beek, i cili mori një pasim të bukur nga Hakim Ziyech.

Ky gol doli të jetë vendimtar në këtë ndeshje shumë interesante të zhvilluar në Londër.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje gjysmëfinale, i gjeni në pjesën e mëposhtme.

[embedded content]

TAGS