Transferimi i ri i kushton Man Unitedit 140 milionë euro

Transferimi i ri i kushton Man Unitedit 140 milionë euro
Tash esht Koha
11:40 | 12 Dhjetor 2019

Atletico Madrid janë në dijeni për interesimin e vazhdueshëm të Manchester United për Saul Niguez.

Saul është një nga lojtarët më të ndritur që ka nxjerrë akademia e Atleticos viteve të fundit, dhe tashmë për skuadrën e Diego Simeone ai ka regjistruar mbi 250 paraqitje.

25 vjeçari gjatë kësaj kohe ka tërhequr interesim të madh të skuadrave më të mira të Evropës.

Në mesin e tyre ceket interesimi i Manchester United.

Por, Mundo Deportivo shkruan se Atletico nuk do të pranojë largimin e Saul, nëse Manchester United nuk paguan një çmim astronomikë.

Shuma që Atletico kërkon për Saul, besohet të jetë rreth 140 milionë euro./Lajmi.net/

Tash esht Koha
TAGS