Trupi i pajetë i një gruaje gjendet në Veles

Trupi i pajetë i një gruaje gjendet në Veles

Policia dje ka gjetur trupin e një gruaje në banesë në rrugën “Hristo Tatatarçev” në Veles.

Trupi i të ndjerës është identifikuar dhe bëhet fjalë për një 85-vjeçare S.Z nga Velesi.

“Mjeku nga Shërbimi i Urgjencës Mjekësore Veles konstatoi vdekjen pa gjurmë dhune. Me urdhër të prokurorit publik, trupi i të ndjerës është dorëzuar për autopsi në Institutin e Mjekësisë Ligjore – Shkup. Në vendin e ngjarjes është bërë ekspertizë”, informojnë nga SPB Veles./Telegrafi/