U infektua në koncert, artisti i njohur ndërron jetë nga koronavirusi

U infektua në koncert, artisti i njohur ndërron jetë nga koronavirusi

Tekstshkruesi dhe këngëtari i këngës “I Love Rock ‘N’ Roll”, Alan Merrill, ka ndrruar jetë për shkak të koronavirusit, që tashmë ka pushtuar botën. Mendohet se artisti Merrill mund të jetë infektur në një koncert që mbajti disa javë më parë.

Lajmin e ka konfirmuar vajza e tij, Laura nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Ju nuk e mendoni se do të ndodhë me ju apo familjen tuaj të fortë. Qëndroni në shtëpi nëse jo për vete për të tjerët” shkruan ajo.Teksa shton se, babai i saj ishte duke u mjekuar për ftohje por më pas e kuptoi se ishte infektuar nga virusi vdekjeprurës.

Këngët e artistit janë kthyer në frymëzim për brezat e rinj, pasi në internet ekzistojnë shumë kovera të këngëve të tij.

TAGS