U masakrua 11 herë me thika para syve të nënës e motrës nga shqiptari, vdes pas 45 ditësh moldavja

U masakrua 11 herë me thika para syve të nënës e motrës nga shqiptari, vdes pas 45 ditësh moldavja

Pas 45 ditësh agoni dhe gjashtë ndërhyrjeve kirurgjikale, 33-vjeçarja moldave Aliona Oleinic e cila u godit me thikë nga shqiptari Roland Bushi ka ndërruar jetë. 

33-vjeçarja u sulmua më 3 shtator nga Roland Bushi, 27 vjeç, ky i fundit tashmë ndodhet në burg pasi akuzohet për vrasje.

Aliona Oleinic i ishte nënshtruar dy ndërhyrjeve delikate dhe të gjata në spitalin Chieti pas njëmbëdhjetë plagëve me thikë që i kishte shkaktuar i riu shqiptar në banesën saj, në 3 shtatorin e kaluar, para syve të nënës dhe motrës. Pas ndërhyrjes së fundit, rreth fillimit të tetorit, gjendja e Alionas ishte përkeqësuar, aq shumë sa që ajo kishte kaluar një gjendje kome.

Ndërkohë shqiptari kishte rrëfyer në Polici se kishte goditur me thikë moldaven pasi kjo e fundit e kishte refuzuar. Shqiptari, i cili është në burg në Chieti, ka punuar një ditë si murator pa kontratë dhe i pranoi gabimet e tij, por tha se ai nuk kishte shkuar në shtëpinë e gruas së re për ta vrarë, por që të fliste me të. Por ajo nuk donte.

27-vjeçari tha se e kishte shkuar atë mëngjes në shtëpinë e vajzës, sepse ajo nuk i ishte përgjigjur në telefon me ditë të tëra dhe i kishte injoruar mesazhet e tij në mediat sociale.

Sipas rrëfimit të djalit, të martën në mëngjesin e 3 shtatorit, para se të shkonte në punë ai do të kishte vendosur të shkonte në shtëpinë e Alionës. I gjendur sërish përballë refuzimit të gruas së re për të folur me të, ai vendosi të ngjitej mbi portë dhe të hynte brenda për ta vrarë.

Marrë nga IlMattino.it