Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff: Vitin e kaluar isha skeptik për Lewis Hamiltonin

Udhëheqësi i Mercedesit, Toto Wolff nuk ishte i sigurt nëse britaniku do të mund të konkurronte për një titull botëror në vitin 2018.

Formula 1 ka qenë e dominuar nga Mercedesi gjatë pesë viteve të fundit, me Lewis Hamiltonin duke fituar katër prej tyre.

Tani 34-vjeçari që ka fituar pesë tituj në karrierë, mund të synojë rekordin e Michael Schumacherit me shtatë kampionate botërore.

Toto Wolff (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

“Ne gjithmonë duhet të presim dhe të shohim se si Lewis do të reagojë në fillim të kampionatit” tha Wolff për Formulën 1.

“Ai fluturoi në Shangai dhe pastaj në Nju Jork përpara Grand Prix të Singaporit, por për të qenë të sinqertë, ne kemi pasur dyshimet tona në lidhje me britanikun”, tha gjermani.

Lexo po ashtu:

Sezoni i ri 2019 është pak më shumë se një muaj larg nga fillimi në Australi, ku zhurmat e bolidëve do t’i dëgjojmë më 17 mars.

Ndryshe, Daniel Ricciardo e ka lënë Red Bullin për t’iu bashkuar Renaultit, ku u zëvendësua nga garuesi i ri francez, Pierre Gasly. /Telegrafi/

TAGS