UEFA akuzon Ronaldon për sjellje të pahijshme për festën ndaj Atleticos – në ditët në vijim pritet vendimi

Cristiano Ronaldo është akuzuar nga UEFA për sjellje të pahijshme, ndërsa Juventusi është në pritje të mësojë nëse portugezi do të dënohet në lidhje me festimin e tij në ndeshjen kundër Atletico Madridit.

34-vjeçari është duke u hetuar nga komiteti disiplinor lidhur me festën e turpshme në ndeshjen kthyese ndaj klubit spanjoll, në të cilën e imitoi trajnerin e klubit kundërshtar, Diego Simeone.

Superylli i Zonjës së Vjetër shënoi het-trik në ndeshjen në Torino duke e kualifikuar në çerekfinale të garës më të madhe evropiane, ku do të luajë kundër Ajaxit.

Simeone u gjobit vetëm me para për gjestin e tij, ndërsa pritet të shihet se cili do të jetë vendimi i UEFA-s për Ronaldon.

Lexo po ashtu:

Derisa CR7 është në pritje të vendimit, UEFA e ka lëshuar një komunikatë për shtyp duke bërë të ditur se kanë nisur procedurat dhe takimi i radhës është më 21 mars.

Trajneri i Juves, Massimiliano Allegri, ka thënë se nuk pret ndonjë suspendim eventual të portugezit. /Telegrafi/

TAGS