Vendos Solskajer: Ylli i madh largohet nga Man Utd

Vendos Solskajer: Ylli i madh largohet nga Man Utd
Tash esht Koha

Alexis Sanchez do të largohet nga Manchester United.

Ole Gunnar Solskjaer ka vendosur ta shes këtë verë yllin kilian, Alexis Sanchez.

Lajmi bëhet i ditur nga media e afërt me ‘Djajtë e Kuq’, ‘Manchester Evnenig News’, që raporton se kiliani nuk bën pjesë në planet e trajnerit norvegjez, përcjell ‘lajmi.net’.

30 vjeçari është transferuar te Manchester United në afatin kalimtar dimëror në vitin 2018, por asnjëherë nuk ka arritur të tregojë vlerat e tij, siç jemi mësuar ta shohim te Arseanal.

Rikthimi në Serie A, mund të cilësohet një destinacion i ardhshëm për Sanchez.

Reprezentuesi kilian gjatë karrierës së tij ka veshur fanellat edhe të Barcelonës në La Liga dhe Udineses në Serie A./Lajmi.net/

[embedded content]

Tash esht Koha
TAGS