Veseli: Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që ka kërkuar pozita dhe opozita

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim.

“Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës së vet. Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që opozita dhe pozita kanë kërkuar. Kam një mesazh për partitë opozitare ‘nuk mund te jetë Kosova fushëbetejë për pushtet. Më e rëndësishme është e ardhmja se çdo kolltuk’”, tha ai, transmeton Telegrafi.

Veseli po ashtu u bëri thirrje partisë opozitare si LDK dhe VV, që të jenë pjesë e një rezolute të përbashkët. /Telegrafi/

TAGS