Vetaksidentohet me motoçikletë

Vetaksidentohet me motoçikletë

Policia e Kosovës raporton për një vetaksident në Gjakovë.

Sipas policisë aksidenti ka ndodhur në rrugën “UÇK”, kur i dyshuari I komunitetit ashkali duke drejtuar motoçikletën humb kontrollin e drejtimit dhe rrëzohet në asfalt. Si pasojë e kësaj lëndime trupore pëson i dyshuari si dhe bashkëshortja e tij e cila kishte qenë së bashku me të.

Pas tretmanit mjekësor i dyshuari është liruar, ndërsa bashkëshortja e tij është hospitalizuar në repartin ortopedik në spitalin e Gjakovës dhe është jashtë rrezikut për jetë. /Telegrafi/

TAGS