Veterani i UÇK-së me lot në sy kërkon ndihmë për djalin e tij

Veterani i UÇK-së me lot në sy kërkon ndihmë për djalin e tij
Tash esht Koha

Ish-veterani i luftës Shefki Behluli, po kërkon ndihmë nga qytetarët e Kosovës dhe diaspora për djalin e tij.

Djali i tij 19 vjeçar Ilir Behluli, po vuan nga leukemia akute, ai ka nevojë për ndihmë dhe po i duhen 150 mijë euro për shërimin e tij në Turqi.

Për shërimin e 19-vjeçarit, Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë, 5 mijë i kanë dhënë qytetarët deri tani dhe 1 mijë euro këngëtari i njohur Labinot Tahiri.

Të gjithë ju që keni mundësi dhe dëshironi ta ndihmoni Ilirin mund ta bëni këtë duke e telefonuar prindin e tij ose duke dërguar para në xhirollogarinë bankare që është më poshtë.

Numri i telefonit i Shefki Behluli: +383 44 777 412

Llogaria bankare e Shefki Behlulit (IBAN):

XK05 20-17-0001813194-15

Swift Kodi: TEBKXKPR

Pa koment!!?Pa dyshim se akoma nuk kamfjetur! Veq sa e pash kētë video dhe më bêri me lot ky vella shqiptar! Dua vetëm një fjalë të ia them; se nuk është i vetëm.Nesër, nêse më lejohet nga Policia, Komuna, dhe Minsitria! Unë do të dalë në sheshin e Gjilanit, me ia tubua ato para këtij engjulli! E di se çdo të thot loti i prindit, se i përjetuam vite më parë këta lot të babës e nanës. Me dhimbje, por me shpresë çdo herë për të rinjet e vendit tim që një ditë do të bëhet më mirë??Nesër ia hedhi 1000€ dhe 119 mijë të tjera do i tubojmë me shqiptarët nëpër botë! Labi Ferizaj Kosovë e Shqipërisë?

Gepostet von Labinot Tahiri am Donnerstag, 14. Mai 2020

Tash esht Koha
TAGS