Video/ Flakadanë e grushte mes francezëve dhe turqve, Parisi kthehet në arenë sherri para PSG-Gallatasarai

Kur duhet diçka më shumë se një orë nga fillimi i ndeshjes së fundit në grupin A mes Paris Sën Zhërmenit dhe Gallatasarait, ultrasit e të dyja skuadrave e kanë kthyer kryeqytetin francez në një arë sherri masiv.

Pamjet që publikon “L’Equipe”, por edhe “Le Parisien” flasin për një situatë jashtë kontrollit të forcave të rendit me dy grupe të më mëdha tifozësh që kërkojnë përleshjen me njëri-tjetrin:

(Balkanweb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/