VIDEO INTERVISTË| Menduh Thaçi: Blerim Reka pret topa “mas gollit”, kurse Ziadin Sela i zgjati jetën politike Ali Ahmetit!

VIDEO INTERVISTË| Menduh Thaçi: Blerim Reka pret topa “mas gollit”, kurse Ziadin Sela i zgjati jetën politike Ali Ahmetit!

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ekskluzivisht për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti, pak çaste para fillimit të heshtjes parazgjedhore presidenciale për herë të parë flet hapur se si erdhi deri te përçarja e PDSH-së me Ziadin Selën, si i ka realisht ai raportet me Ali Ahmetin, pse u acarua fjalori me Blerim Rekën, për mendimet e tij rreth Stevo Pendarovskit, por edhe bashkëpunimin e eventual të PDSH-së me partitë e tjera politike në vend.

◾ A i ka arritur objektivat PDSH-ja duke qenë pjesë e qeverisë?
◾ Pse u largua Ziadin Sela nga PDSH-ja?
◾ A ka bashkëpunuar prej moti Menduh Thaçi me Ali Ahmetin?
◾ Pse sipas tij Blerim Reka i pret topat “mas gollit”?
◾ Blerim Reka sipas Menduh Thaçit a vazhdon të jetë BDI?
◾ A ka BDI-ja dhe Ali Ahmeti gisht në përçarjen e partive shqiptare?
◾ Pse duhet shqiptarët ta votojnë Stevo Pendarovskin?
◾ Çfarë raportesh ka Menduh Thaçi me kreun e BFI-së Sulejman Rexhepin?

Për këto dhe shumë të tjera flet ekskluzivisht për emisionin “Target” në #Almakos, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Shkaku i heshtjes parazgjedhore presidenciale, këtë radhë në vend se të hënën si zakonisht, ky emision transmetohet sot në #Almakos. Ndiqeni intervistën e plotë më poshtë: