VIDEO INTERVISTË| Syrija Rashidi: BDI do të pësojë humbje të thellë, ja pse

VIDEO INTERVISTË| Syrija Rashidi: BDI do të pësojë humbje të thellë, ja pse
Tash esht Koha

Sot në emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në #Almakos, i ftuar është deputeti i ASH-së, Syrija Rashidi.

◾ Pse dështoi kjo qeveri?
◾ LSDM-ja a duhet t’u kërkojë vetëm falje shqiptarëve që e ndihmoi BDI në zgjedhjet lokale nga “vdekja klinike”, apo duhet edhe “ndëshkuar”?
◾ Pse dështoi reformimi i gjyqësorit dhe si mund të zgjidhet ky problem. ASH a ka ndonjë plan?
◾ Cili model zgjedhor ju konvenon më së shumti shqiptarëve?
◾ Me cilën parti shqiptare do të bashkëpunoni për zgjedhjet parlamentare?
◾ A do të humb BDI-ja në zgjedhjet e Prillit?
◾ Për koalicion paszgjedhor a ka vija të kuqe qoftë për LSDM apo VMRO-në?

Për këto dhe shumë të tjera flet për emisionin “Target” në #Almakos, Syrija Rashidi. Intervistën e plotë shikojeni më poshtë:

Tash esht Koha